03 Kasım Yiğit Can İstanbul At Yarışı Tahminleri

 KESVACANGÜN

Safkanın en güvendiğim yönü süratli rakiplerinin tempoda birleşip önünü açması olacaktır. Safari ve Hopaşahı şanslarını başka türlü lehlerine çevirme şansları olmadığından kaçarak beyaz bayrak ayna yarışıyla son vermek isteyecekleri ortadadır. Süper Bird ve Gelkız da arayı fazla açmamaya çalışacak iki rakip. Kesvacangün gurubu biraz daha geriden takip eder. Sentetik pistte bu sezona dahil üç yarışta bir tabela içi sonucu hanesine yazdırmıştı. Aprantisiyle Ankara'da bir koşuya birlikte çıkarak ikincilikle yarışa son vermişti. Ankara'da hazırlıklarına devam eden Kesvacangün 800-58.2, 400-29 rahatla bankomdur. ÖZGÜRHAN

Uzun mesafeli iki koşuda hanesine ikincilikleri sığdıran safkan son yarışında Hışman'la sağlayamadığı uyuma mesafenin kısa oluşu da problem yaratınca istediği sonucun yakınından bile geçemedi. Şartlı ve Handikap iki yarışta uzun mesafeli performanslarını denk guruplarda iyi yerlerde bitirdi. Gurupta tempoyu alıp pişirecek rakibinin yok oluşu bayrağı devir almasında sorun karşısına çıkmayacak anlamına geliyor. Müslüm'le ilk yarışında kilo avantajını değerlendirmesini beklediğim Özgürhan her iki pistte de uygun rakipleri yanından güçlü çıkabilecek isimdir. Kenteriyle Favori atımdır. 


STRAWBERRY GIRL

Çim yarışlarında ikisi sert gurup toplam beş koşuda bir ikincilik ve iki tabelanın son sırası performanslar sergiledi. Sentetik pistte kendine gelen kısrak kolaydan zora doğru üç koşu birincilikleri hanesine yazdırdı. Son yarışını gene tekrar ederse rakiplerine acımaz. Koşunun  kalabalık oluşu ve birden fazla ismin pistte etkili yarışlara açık performanslar sergilemesini atlamamak gerekir. Düzlükte kızışacak birincilik mücadelesinden formda aprantisi Görkem'le iki yarış birinciliği tutan Strawbery Girl 800-51.2, 400-24.7 rahat hazırlığıyla çizgiye en yakın isimdir. 


AYGÜNÖL 

Sentetik pistte maidendan çıkan kısrak çim koşusunda sert guruptan tabelanın son sırasında iyi sonucu hanesine yazdırdı. On gün önce sentetik piste tekrar adımlarını atarak sonuca gitmeye çalıştığı performansında koşunun başıyla kendini sıkıştıran rakibiyle arayı açamayınca 200'lere kadar birlikte sıkışıp kaldığı ve girdaptan kurtulamadığı rakibiyle birlikte  sprintleri etkili iki rakibinin karşısında yenik düştü. Rakipleriyle eşit şansta mücadele edeceğinden önde boşluğu yakalayabilirse hanesine birinciliği yazdırabileceği formda olan Aygüngöl, 28.5 rahat sprintiyle favorimdir. 


HELL STORM

Ankara'da çim ve kum koşularında standartlarını bozmayan kısrak uygun gurupta birinciliği almaya çalışacak. Çim pistte yaşadığı üç tecrübede iyi sonuçları hanesine yazdırdı. Üçü de tempo mesafesi olan 1000 mesafeli yarışlardı. Enerjisini artırmasının ardına kum yarışlarından start verdiği sıralı biçimde üç dişi yarışta gene değerli sonuçlarla sahadan ayrıldı. Pist değişirse performansı iki kat artabilir. Dokuz gün önce Kocaeli'de iyi yer tuttuğu koşuda virajı ikinci sıradan döndü ve kaçak rakibine gücü yetmediğinden ikinciliği kaptırınca tempoyu düşürerek çizgiye ulaştı. İstanbul'da bir hazırlığı kayıtlara geçen Hell Storm 600-37, 400-24 rahat hazırlığıyla günün banko ismi.


Yiğit Can İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

6.4.1.3.2.5
7.2.1.5.8
1 KESVACANGÜN BANKO
9.3.6.5
4 STRAWBERRY GIRL // 7.9.6
1.6.5.7.2

48 TL

2. ALTILI

9.3.6.5
4 STRAWBERRY GIRL // 7.9.6
1.6.5.7.2
1.8.6.4.3
2.1.5.6.7.3.8
14 HELL STORM BANKO

48 TL


-NALKAPON İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ-

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.