TJK TV Canlı Yayın
Canlı
wb_sunny

Son Dakika

İstanbul'da Dikkat Çeken Orijine Sahip Taylar

İstanbul'da Dikkat Çeken Orijine Sahip TaylarTAY ORİJİN İNCELEMELERİ

Tayların orijinlerinin analizlerini sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Bugün İstanbul'da ilk kez koşacak olan iki yaşlı İngiliz atlarını buluşturan üç adet 1 şartlı mücadele bulunuyor. Büyük emeklerle sahaya getirilen tayların ayaklarının düz basmasını, hepsinin de tüyü kadar kazanmasını temenni ediyoruz. 

ORİJİNİ DİKKAT ÇEKEN TAYLAR - 1. KOŞU

Günün ilk koşusunda koşacak olan 1 AWESOME, kum pistte her mesafede başarılı olan RED ANGEL ile anneden kardeş. 2 BLOWING AWAY'in annesi Blow The Wind'ın Symphony, Perfect Warrior gibi kaliteli safkanlarla anneden kardeş olduğu görülmekte. 4 GOLD BAZAAR ise tıpkı Kar Kız gibi bir Gregorian temsilcisi olmasıyla dikkat çekiyor. Bu safkanın ekürisi 5 GÖKBEY de her mesafede başarılı yarışlar yapan Canyakar'ın koşan ilk kısrağı olarak göze çarpıyor. 6 KING OF THE NIGHT, kısa mesafelerin başarılı ismi REDEMANCY ile anneden kardeş olan bir tay. Farklı orjinli 8 SOLASTA'nın babası Libertarian uzunda, annesi Effectual ise kısa mesafelerde başarılı. 11 QUAICH ise maidenden ikinci koşularında çıkan ve iki yaşlılıklarında iyi koşan Annus Mirabus ve Yeşilmişik ile aynı anneden alınmış.

ORİJİNİ DİKKAT ÇEKEN TAYLAR - 5. KOŞU

Günün beşinci koşusunda start alacak olan taylar arasından 1 numaralı ANOTHER BREEZE; Key Of Magic ve Lead Soldier gibi safkanlarla anneden kardeş. 4 DUROTAN ise Navaho ile Black Metal'in kardeşi. Bu iki safkanın da kariyeri kısa sürmüştü ve kısada da kazanmalarına rağmen uzunda daha başarılı olmuşlardı. 6 MY KING KONG'un annesi Flashing Harmony, başarılı kısrak Flashing Girl ile kardeş. My King Kong'un da bir Luxor temsilcisi olduğu düşünülecek olursa Luxor kısrağı olan Flashing Girl ile akrabalığının yakınlık derecesi de anlaşılacaktır. 9 ANADOLU PRENSESİ ise Agera'nın anneden kardeşi. 10 LA VICTORIE; Encantador, Gigantes gibi isimlerle anneden kardeş. 11 LIONES; aynı eküriye ait olan Navona ve La Dragontea ile anneden kardeş.  

-İSTANBUL AT YARIŞI GALOPLARI-

ORİJİNİ DİKKAT ÇEKEN TAYLAR - 8. KOŞU

Günün sekizinci koşusunda 1 ANADOLU ŞAHİNİ, Charlatan gibi kaliteli bir safkanın anneden kardeşi. 2 ANZAKLI uzun mesafelerini başarılı safkanı PANCMAHAL ile aynı annenin tayı. 4 DISCO VOLENTE; Gaddara, Blacks Winner isimli safkanların anneden kardeşi. 7 PIPES OF PEACE, ilk tayı koşacak olan annesi Manarola hem Pimienta hem de Sassari ile anneden kardeş ve bu bahsi geçen kısraklar grup yarış galibi. 8 TIME TO SHINE ise taylık dönemi çok verimli geçen ve Grup 2 Sakarya üçüncülüğü bulunan Chantilly'nin koşacak olan ilk tayı. 9 DESERT FAIRY, muhtemelen yarıştan çıkacak olan tayın kaliteli bir orjine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Babası Shackleford'un ülkemizde Ederlezi ve Moment After isimli iki tayı koşmuştu. 

Etiketler

Yorum Gönder