15 Kasım Foto Finiş Bursa At Yarışı Tahminleri
COLOUR OF LIGHT: Son dördüncülüğünde düzlüğe kadar gerilerde bekleyen safkan, viraj dönüldüğü esnada dışa açılmak isterken önünde ilerleyen ve yine Kurtel Ekürisi'nin bir tayı olan Cool Season'ın dengesiz bir hareketi sonucu devrilme tehlikesi yaşadı. Hemen toparlanan safkan kuvvetli de bir sprint atmasına rağmen dördüncülükte kaldı. Bu koşu için yaptığı kısa ve uzun işleri de beğendiğim safkanın bu kez Akın Sözen idaresinde çok farklı bir yarış yapmasını bekliyorum. 
HE IS MINE: Son üçüncülüğünde koşuyu kazanan safkan Atom Cemil'di. Fakat ben He İs Mine'ın buından çok daha fazlası olduğuna inanıyorum. Handikap puanı fazlaca şişirilmeden ilerleyen safkan, o gün kazansaydı muhtemelen burada ya daha ağır kiloyla koşacaktı ya da 3 handikap puanı alıp koşamayacaktı. Bu açıdan baktığımda neden üçüncü olduğuna bir anlam verebiliyorum. Çünkü o gruu rahat geçebilecek kapasitesi var. Bu grubu da. 

KARA HİSAR: Bugün özellikle üç ismin seri olmasından dolayı bu mücadeleden yüksek tempo bekliyorum. Kara Hisar da bunun gibi süratli koşularda sonlarda etkili gelebilen bir safkan. Bir hafta önce gördüğü yarış sonrası nefeslenen Kara Hisar, usta jokeyi Kadir Tokaçoğlu ile daha önce iki defa bir araya gelmiş ve kazanamamıştı. Şanssızlıklarını kırıp kazanmaları için bütün koşulların elverişli olduğunu düşündüğüm bu mücadelede favorim. 


LIKAKI: İki yarış önce maidenden çıkabilecekken tam virajda bariyerlere çarpma tehlikesi atlatan ve sonrasında biraz daha orta kulvara doğru ilerleyip buradan yaptığı sprintle ikinci olduğunda o gün kazanan ekürisinden çok daha başarılı  bri yarış çıkartmıştı. Hemen sonrasında ise çok rahat bir birincilikle maidenden çıktı. Kum piste çok yatkın orjiniyle bugün daha da iyi koşmasını beklediğim Likaki'nin son dönemin başarılı aprantilerinden Caner Paso idaresinde kazanacağına inanıyorum. 

KAPAKLICAN: Son koşularında gerilerde bitirse de önde güçlü rakiplerle boğuşup düzlüğe doğru tempo kaybetmişti. Burada seri isimlere baktığımız zaman ekürilerden Hanım Sultan'ın mücadelenin başlarında baskı yapacağı öngörülebilir ancak son iki yarışındaki Babamedet; Keleşhan, Eymenağa ikilisi kadar etkili olacağını sanmam. Bu yüzden de kısa mesafeli bu mücadelede düzlüğe kadar rakibine liderliği vermesi bile olası. Eğer önde kendi temposunda ilerlerse bu gruba direnmesini beklediğim safkanın küçük ölçekli kurgularda tek atılması taraftarıyım. 

KIRAT BEY: Günün son ayağı birbirine oldukça denk rakipler arasında olacağından buradan sürpriz çıkması ihtimali üzerinde duruyorum. Fakat yine de Kırat Bey'i ön planda tutuyorum. Maidenden çıktıktan sonra girdiği yarışın düzlüğünde iç kulvardan aradığı yolu bir türlü bulamayan, bulduğu anda öne atılıp liderliği alan safkan sonlarda rakiplerine geçilmişti. Ama şu var ki bence o gün daha erken önü açılsaydı hızlıca öne akıp aldığı avansı potoya dek koruyabilirdi. Bu yüzden bugün istediği yarışı yapması durumunda bu grubu geçebileceğini düşünüyorum. 

Foto Finiş Bursa At Yarışı Tahminleri

3.6.4.2.5.8
1.2.5.7.3.6
4.6.2.7
1 LİKAKİ BANKO
2 KAPAKLICAN // 1
3.8.7.1.11.5.10.2

92.16 TL
Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.