Bursa Altılısında Bütün Koşuları Yorumladım

 


BABAÖZESER: Son koşusunda Onur Yıldız'ın atına çok güvenerek düzlükte tatlı tuttuğu ama içinde gelen Ertaha diş geçiremediği yarış saç baş yoldurmuştu. Daha bir hafta önce o denli formda olan bir safkanın değişen jokeyi ile bugün daha farklı bir yarış yapıp kazanıra girmesini bekliyorum.

AKKAYNAK: Korkmazefe, Şahpazlı, Doludizgin, Varlıklı, Bahtışahane, Zatışahane gibi isimlerle anneden kardeş olan Akkaynak, ilk startı için yapmış olduğu hazırlıklarını iç pistte 600 metreyi 27-40'lık derecesi ile sonlandırırken yağ gibi akıyordu. Orjin bakımından sentetiğe ve kum piste daha yatkın olsa da çim pistte de başarılı olacağını düşündüğüm tay ilk tecrübesinden birincilikle ayrılabilir.

REARA: Bursa'daki etkili yarışlarından sonra İstanbul'da kısa vadeli mücadelede üçüncülük elde eden safkan, son iki yarışında önde gitmeyi tercih etmiş olsa da bugün bekleme yapabilir çünkü yarışın erken dönemlerinde önde gelişecek muhtemel Akyazılı Belkıs, Ateştopu mücadelesine dahil olmak istemeyecektir. Gerçi Akyazılı herhalükarda temposunu koyar ama Ateştopu onu çok da rahat bırakmaz. Nevzat Avcı ile ilk kez piste çıkacak olan safkanın 100 metreyi 1.02 içinde bitirdiği çalışması da iyi durumda olduğunu gösteriyor. 

FİŞEK ALİ: İstanbul'da Sarıyerli ve Diloy arkası üçüncülüğü sonrası Bursa'da kolay kazanan Fişek Ali; Onurkaan, Sevdacan gibi iki kalite isimle anneden kardeş olan bir isim. O günden sonra İstanbul'da çalışmalarını sürdüren ve 1000 metreyi 1.09, 600 metreyi 41 derecelerini iç pistte çıkartan tayın uygun grupta arka arkaya ikinci birinciliği alması zor değil. 

TURAÇBEY: İzmir'de katıldığı son maiden mücadelede viraja beşinci çıkan ve buradan sonra Ünlüyar'la öne gelip potoya kadar kıran kırana bir mücadele içerisine giren safkan, rakibiyle arasındaki beş kiloluk farkı aşamayınca burun farkıyla ikincilikte kalmıştı. Bu grupta rakip olabilecek isimlerle aynı kiloda koşacak olması, artık maidenden çıkacak kıvamda olan Turaçbey için büyük avantaj teşkil ediyor. Ben bu safkanın artık maidenden çıkmasını bekliyor ve banko öneriyorum. 

TREVI FOUNTAIN: Bursa'da kazandığı Grup 3 koşudan sonra Grup 1 TJK'da tabelaya yakın bitiren safkan daha sonra yine İstanbul'da uzun mesafelerde başarılı yarışlar yaptı. Bursa'da bu tarz rakiplerine diş geçirme oranı çok yüksek olan Trevi Fountain'in dilinden en iyi anlayan jokeyi Nurettin Şen'in binmiş olmasıyla bugün yeniden birinciliğe uzanabileceğini düşünüyorum. 

- GÜNÜN AT YARIŞI GALOPLARI, İSTATİSTİKLERİ, İDMAN PİSTİ PROGRAMI -

MADAMELLİ: Ozgan burada favori koşacaktır ama ben bugün kuponumda değerlendirmeyeceğim. Yarışın plase ve sürpriz atlar arasında geçmesini bekliyorum. Bunlardan da en ön planda tuttuğum isim Madamelli. Bursa'da 1200 metrede Romanolur'u geçtikten sonra aynı mesafede İzmir'de Günyeli'ne mağlup olan kısrak, yakaladığı formu en iyi şekilde değerlendirip çim sezonu bitmeden kesesini doldurabildiği kadar doldurmak isteyecektir. Bugün de uygun bir fırsat yakalamış durumda. 

KARA HİSAR: Uzun zamandır koşmasa da bu gruptaki belli başlı kalite atlardan biri ve ekim ayından beri de idmanda. Ayrıca onca ara sonrası Mustafa Çiçek'in binmiş olması da tesadüf olamaz. Henüz 1500 metre üzeri mesafede birinciliği olmasa da 1800 metre ve üzeri toplam dokuz koşudan altı ikincilik çıkartmış olmasının mesafeyle ilgili bir sorunu olmadığını anlamamıza yeteceğini düşünüyorum. 

-GÜNÜN YABANCI YARIŞ TAHMİNLERİ, ERKEN BAHİS ORANLARI, İSTATİSTİKLERİ - 

CARACCIOLO: İstanbul'da son dönemde çok sert gruplarla karşılaşan safkan, birkaç gün sonra İstanbul'da koşulması planlanan Şartlı 5 yarıştan da kayıt sildirdi. Uzayan mesafelerde etkili performanslar sergileyen Caracciolo'nun iki yarış önce 1900 metre çim pistte Corcovado'nun 2 boy farkla kazandığı koşuda Direct Win'e yarım boy farkla ikinciliği bıraktığını, Hyper Loop ile Gold Polat'ı da geçtiğini unutmamak lazım. İnişli çıkışlı bir performansa sahip olsa da bugün ilk sıraya yazılmayı hak ettiğine inanıyorum.

-YİĞİT CAN'DAN BURSA'YA ÜÇ BANKO!-

Foto Finiş Bursa At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

3.7.6.8.2
2.8.10.1.3
3.1.5.4.2
8.7.4.5.2.10.11.9
13 TURAÇBEY BANKO
1 TREVI FOUNTAIN // 5

80 TL

2. ALTILI

8.7.4.5.2.10.11.9
13 TURAÇBEY BANKO
1 TREVI FOUNTAIN // 5
3.1.8.7
7.6.2.8.10.5
1.3.5.4.11

76.8 TL 

- GİZLİ EKÜRİ, KARA KAMÇI, SİNAN SERTAÇ, SERKAN YAŞAR AT YARIŞI TAHMİNLERİ - 

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.