Ankara Altılı Bankom Altıncı Yarışta

 


SHORTY

İlk defa bu denli kilosuyla piste çıkacaktır. İstanbul'da sert guruplarda gördüğü iki yarışta hanesine bir kere birinciliği yazdıran safkan kaba kumu başarılı ve iki kere Ankara'da kazanmanın tadını yaşadı. Özay Karamaça'nın yarıştan çıkartılmasıyla tempoyu Kuzgölcüklü tek başına yürütür. Sert rakibi Lion Macassion  rakibiyle birlikte düzlüğü önde görürler. Sonrasında Flash passt ve Shorty ikilisi çaba ve gayretleriyle koşuya ortak olacaklardır. Saydığım isimlerden bir basamak önde gördüğüm Shorty sevdiği pistte zevkli mücadeleden 1000-1.02.5, 400-25.3 hafif işiyle güçlü çıkmaya yakın olup, çizgiye en yakın isimdir. 

DAĞKAAN

Katıldığı ilk iki koşuda adı bile performanslarında duyulmayan Kaizbert kökenli safkan Adana'da saptığı ilk ikincilik aldığı mücadelesinde kazanmaya göz kırpmıştı. Nitekimde bir sonraki yarışında ekürisiyle giriştiği birincilik mücadelesinden pedigresine yakışır mücadeleyle maidena veda etti. Ankara'da ikinci mücadelesine çıkacak Dağkaan seri isim Özgürsu'dan yarışı lehine çevirip koparmaya çalışacaktır. Adana'da hazırlıklarına devam eden safkan mesafe biraz kısa olsada çizgiye en yakın isimdir. 

TATLIUÇAR//ASLIŞAHANE

Uzun mesafeli kum koşularında henüz bir başarısına tanık olmadığımız Tatlıuçar şansızlığını kırabileceği gurupta usta pilotuyla sahada mücadeleye çıkacaktır. Pistte son üç yarışını daha kısa mesafelerde, bir birinciliği hanesine yazdırarak iyi toto yakaladı. Son yarışında virajı aksiyonları elverişli şekilde dönmesine karşın artıramadığından üçüncü olarak çizgiyi geçmişti. Pistte hazırlıklarını 800-56, 400-28.2 rahatla tamamlayan kısrak favorimdir. Kocaeli ve İzmir'de denk gurupları yakalayıp iki uzun mesafe birinciliğini hanesine yazdıran Aslışahane gününde olursa ters sonucu alabilir. Kocaeli'de ikinci kaldığı son yarışında kolay rakipleri geride bırakmadı. Aprantisiyle beraber geldiği pistte 1000-1.18, 800-57.8, 400-27.7 çalışarak galoplarıyla rakiptir. 

WISEMAN

Geçen sene Adana ve Ankara kumlarında yakaladığı iyi istatistiği aldığı üç birincişlikle taçlandıran safkan yedi aylık aradan dinç dönerek süratli koşudan üçüncülük alarak form tuttu. Yarışın seyrinde başlarda yer almasını düşünmediğim isimdir. Ceyar gidebildiği yere kadar tempoyu lehine dönüştürmek için yavaş adımlarla düzlüğe rahat girer. Geriye kalan mesafelerde sprinter isimlerin bindirmesini izleceyeğimiz zevkli mücadeleden Wiseman sonn yarışını yinelemesi durumunda 600-38.7, 400-24.7 rahat hazırlığıyla çizgiye en yakın isimdir günün bankosu. 

YENNEFER//HİKAYE

Rövanş niteliğinde bir koşu izleyeceğiz. İki isim Kocaeli'de rövanşa çıkacaklardı ki Hikaye start geriside huysuzluk yapınca koşudan çıkartılmak zorunda kalmıştı. Koşu Sonnisanur'un sert temposuyla başlar düşüncesindeyim. Gülnişan kuyruğunda rakibi takip eder, Hikaye'de bu isimlerin bir adım gerisinde düzlükte yolunu buldumu rakiplerinden liderliği teslim alır. Kaçak iki ismin performansı Yennefer'in koşuya dahil olma şansını belirler. Hemen pes etmezlerse, kısrak çekişmeden faydalanıp bir anda rakiplerinin birincilik mücadelesine son verebilir. Pist avantajı elinde bulunan  Hikaye 800-50.6, 400-25.4 rahatla çizgiye en yakın isimdir. 

NALKAPON ANKARA ALTILI GANYAN TAHMİNLERİNİ BURAYA TIKLAYARAK GÖREBİLİRSİNİZ.

Yiğit Can Ankara At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

1.6 // 5.3
7.1.2.5
5.3.6.1.2.4
8.6 // 5.4.7
3.4.7.8.5
7 WISEMAN BANKO

38.4 TL

2. ALTILI

8.6 // 5.4.7
3.4.7.8.5
7 WISEMAN BANKO
3.1 // 5
4.2.1.6.5
2.6.9.1.5.4

48 TL

FOTO FİNİŞ'İN ANKARA ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ YAYINDA! 

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.