Adana Bankom Cazip

 


GOLDEN STORM: Şimdiye kadar üç kez piste çıkan ve her koşusu birbirinden iyi olan taya son iki startında Halis Karataş binmişti. Bu defa stiline daha uygun bir binici olduğuna inandığım Gökhan Kocakaya ile piste çıkacak olan safkan, şartlı 5 koşudaki performansını tekrar ederse kazanabileceği bir grupta koşuyor. Geçtiğimiz hafta Ankara iç pistinde 800'ü 48 çalışarak yapan Golden Storm, alternatif tekim. 

EGETAY: Tay satışlarında 350.000 TL bedelle satın alınan safkan, şu ana dek düşündüğüm yarışları yapmış değil. Fakat bugün kaba kuma ilk kez çıkacak olmasının performansında önemli bir sıçramaya sebep olabileceğini düşünüyorum. Bugün koşan Asrın Pehlivanı ile anneden kardeş olan safkan, ilk kez bir araya geldiği jokeyi Gökhan Kocakaya ile, yatkın olduğu pistte zafer elde edebileceği bir grupla karşılaşıyor. 

ROLLING THUNDER: Persistance'la anneden kardeş olan Rolling Thunder'ın kaliteli bir kumaşı olsa da henüz o derece iyi bir yarışını göremedik. Çimden kuma döndükten sonra bir form sıçraması yaşayan safkan,  ikinci olduğu son yarışta koşuyu önlerde kabullenmiş, düzlükte bir ara farkı açsa da sonunu getiremeyerek geriden gelen rakibi Onyekuru'ya mağlup olmuştu. O koşuda iki safkan arasındaki kilo farklarının neticeye çok etki ettiği söylenebilir. Bugün daha uygun şartlar altında koşacağına inandığım safkanın jokeyi Müslüm Çelik, eğer fazla acele etmez, öne de çok yakın koşmazsa buradan birincilikle ayrılacaktır. 

ASRIN PEHLİVANI: Henüz kendisini tam olarak gösteremediğine inandığım bir safkan. Bugünkü sertlikte rakiplerle ilk defa koştuğu söylenebilir. Büyük umutlarla satın alınan atlardan biri olan Asrın Pehlivanı'nın gerçek potansiyelini göstermesini beklediğim bu koşuda ön planda değerlendirilmesi taraftarıyım. 

GÜNÜN GALOPLARI VE İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ. 

Dün Bursa'da ön planda tutup yorum yazdığım cazip atlar kazanmış olmasına rağmen altılı ganyanı yakalayamadım. Bankom da önde bitirdi ancak kurgusal hatalar yüzünden basit programı bıraktım. Daha büyük ikramiye ararken küçükleri sürekli es geçtiğimizi düşünüyorum. İnşallah bu huyumuzdan vazgeçer, küçük büyük demeden ikramiyeleri toplarız. 

Hepinize bol şans dilerim. 

Foto Finiş Adana Altılı Tahmini

1.11.10.6.4.12.3.8
5.1.4.10.9.6
5 GOLDEN STORM // 7.9
6.9.1
6 ROLLING THUNDER BANKO
9.6.2.3.8

57.6 TL


Yorum Gönder

1 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.