10 Ekim Yiğit Can Adana At Yarışı Tahminleri

 


Dün Ankara'da 3 bankom da kazandı. Altılım tutmadı. Bugün inşallah olur.

PRENSES SİBEL

Ankara'dan fit durumda gelen kısrak son yarışını benim neznimde kazanmış sayıldı. 200 metreye yakın yol bulamayıp trafiğe takılınca ikincilikle yetindi. ilk anda yolu bulsaydı kazanması kolay olurdu. Adana çimine uyum sağlama hususunda sorun yaşamayacağına inandığım kısrak aynı hatalara düşmezse çizgiyi önde görebilir. 

ÇAKIRSULTAN

Gurupta hangi isim gelse şaşırılmayacağını düşünüyorum. Denk isimler ve bir çoğu birbirine üstünlük kurmuş isimler. Kısa mesafeyi iyi koştuğuna inandığım kısrak Salih Çelik'le katıldığı dört koşuda tabeladan düşmedi. Farklı binicilerle ilk 5'i  bile zor gören Çakırsultan kum koşusunda sert isimlere takılınca başarısızlığının önüne geçemedi. Rakiplerinin içine düzlükle katılmasını beklediğim kısrak 600-44, 400-29.5 çok rahat hazırlığıyla özlediği birinciliğe kavuşabilir. 

KING FURY

5 ay ara ardına kısa mesafeli yarışta galop niyetine bir koşu gören ve gayet başarılı performansıyla hatrı sayılır sonucu güçlü sprintiyle hanesine yazdıran safkanın ekürisi yarışta çizgiyi önde geçmişti. Adana'da iki uzun yarışta aldığı iyi sonuçların tecrübesiyle Baronial, Antiochos ve The Plucky gibi sert rakiplerin arasından sıyrılmaya çalışmasını beklediğim King Fury, son koşu performansını sahaya taşırsa 1000-1.03.4, 400-25 hafif çalışarak hazırlıklarıyla çizgiyi önde geçer, bankomdur. 

ADANA KOŞU İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

BARONIAL

Ankara'da harikalar yaratan safkan uygun gurupta iki koşu tabela yapmadığı piste daha güçlü döneceği yarışta çizgiyi en yakın isimdir. Ankara'da rakiplerinden orta mesafe seçimi daha çok yapan The Plucky harici Lorenzo ve Antiochos'u uzun mesafeli yarışlarda ekarte etmişti. Sezona damga vurmuş isimlerin yanında Ankara koşusuna çıkarak tabela kovalasada etkili olamadı. Kazandığı iki yarış adına söylenecek fazla bir şey olmadığını düşünüyorum. Ataberk kaçar düzlükteyse sprinter isimlerin ataklarını sırasıyla yapmasından dolayı çok zevkli mücadele izleriz. Düzlüğü iyi kullanacağına inandığım Baronial 600-36.9, 400-24.2 tatlı tutulduğu hazırlığıyla daha farklı yaklaşımlarda rakip olarak değerlendirilir. 

SEMİH BEY

Birinciliklerinin bir kısmını kazandığı Adana pistinde bu seneye ait hanesine yazdırdığı tek birinciliğini pistte yapan safkan uygun gurupta söz sahibi olacaktır. Baştan sona kadar rakipleri tek tek incelediğimizde beş veya altı rakibi tek kriterleri kaçarak çizgiyi önde geçmek isteyen isimler. Sayarsak Heart Of The King, Cihana Bedel, Stark, Gökbakırhan ve ön gurubu teslim almasını beklediğim Matbaacı'dır. İki yarış öncede zıt sayılmayacak gidişatta geriden usul usul sokularak bir anda bulduğu yolu değerlendiren ve sonrasında rakiplerini bir biri geriye çeken Semihbey. Ankara'da beşinci sırada yer bulduğu performansında binicisiyle uyumsuzluğunu sonuca yansıttı. Formunu koruyan safkan 23.2 rahat hazırlığıyla öndeki çekişmeyi lehine çevirmeye fazlasıyla gayret gösterip almaya çalışacaktır. Favorim.

ADANA AT YARIŞI GALOPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

NAVONA

Ankara'da ay ortasından bu yana düzenli yarışlarına 47 günlük ara veren kısrak uygun gurupta çok şanslı. Son üç yarış performansının ve rakiplerinin sertliğine bakılırsa daha cazip isimlerle yarışıyor. Koşuda kaçacak isim  İncitanesi olur. Ağır kilo açığını kalitesiyle kapatacağına inandığım Novana gene Ankara'da 1000-1.04.3, 25.3 rahat ve 600-40, 400-26 çok rahat hazırlıklarıyla rakiplerinden daha üstün performansa sahip isim günün alternatif teki. 

Herkese bol şans.

NOT: Kara Kamçı, Gizli Eküri, Serkan Yaşar üçlüsü artık, ücretsiz siteniz YARIŞAN AT (www.yarisanat.com)'da.

Yiğit Can Adana At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

4.2.3
11.5.4.9.10.6
3.5 // 1.4
4.9.6.2.12.11

3.4.9.10
8 KING FURY BANKO

69.12 TL

2. ALTILI

4.9.6.2.12.11
3.4.9.10
8 KING FURY BANKO
5.4.11.7.3
1.12.6.3.2.8
1 NAVONA // 3.12

57.6 TL

FOTO FİNİŞ ADANA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Gönder

3 Yorumlar

  1. King fury banko demişsin altta baronial favorim demişsin. Ctesi akşamı sendromu mu :)

    YanıtlaSil
  2. King fury banko demişsin altta baronial favorim demişsin :)

    YanıtlaSil
  3. Baronial ve King Fury aynı koşuda değiller mi

    YanıtlaSil