AKGÜN // KEREM EYLE: Bu koşunun temposunun daha çok Akgün ile Kerem Eyle'ye yarayacağına inanıyorum. Gördüğü beş yarışın ardından toparlanan Akgün, aprantisi Vedat Abiş'in kendisini tercih etmemiş olmasına rağmen rakiplerinden sıyrılıyor. Tendürek ve de Erkek Tay Deneme ikincilikleri buluna bu safkanın yeniden toparlanıp üst düzey yarışlara girmesi yakındır. Kerem Eyle'nin yarışları üst üstüne geliyor ancak form durumu çok iyi. Aprantisinin tercihi de göz önünde bulundurulmalıdır. 

TURGUTLU EFESİ // OVERLORD // GIANT DREAM: Gazi Koşusu sonrası hız kesmeden mücadelelere girmeye devam eden Turgutlu Efesi, Overlord ve de Giant Dream üçlüsü arasından daha çok dinlenen Turgutlu Efesi benim burada ön plana çıkardığım safkan olacak. Gazi'yi de rakiplerinin önünde bitiren bu safkanın yeterli hazırlıklarıyla rakiplerine üstünlük kurması normal sonuç olacaktır. 

AYDANKIZ: Kariyerinin ilk dönemlerinde grup yarışlarda mücadele ederken bundan çok daha sert gruplarda iyi yerlerde bitiren ve de geçen sezon bu dönemde de benzer yarışlar yapan Aydankız'ın aprantisi Mahsun Turan'ın da jokey olabilmesi için kazanması gereken yalnızca bir koşu kaldı. Bu safkanın da Turan Ekürisi'ne ait olduğunu düşünecek olursak son ikinciliğinin ardından uygun grupta ideal pist ve mesafesinde katılacağı bu koşudan birincilikle ayrılmasını bekliyorum.

Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

6.9.2.1.7.4
1.2.4.3.7
4.5.7.1.2
5.3 // 2.1
5.3.2 // 7
3 AYDANKIZ BANKO

63 TL