Serkan Yaşar

MANOIR: Son koşusunda viraja iç kulvardan üçüncü olarak girdi. Buradan sonra Halis Karataş safkanı ne içeriye ne de dışarıya çıkarabildi. Bir türlü devrini alamayan Manoir'in son 200 metreye doğru da önü kapanınca safkan, ön grubun hemen arkasında kendi halinde dördüncü olarak ayrıldı. Ben Halis Karataş, bu kez benzer bir hata yapmayarak koşudan galibiyetle ayrılacaktır.

KIR EJDER: G2 kazım Karabekir Koşusu'nda ekürinin bir başka atı Sertberk'e geçilen Kır Ejder, Ankara kumundaki kısa vadeli koşuda oldukça etkisiz kalmıştı. Bugün yeniden sevdiği çim piste dönen ve de Ankara'da jokeyi Mehmet Akyavuz idaresinde gerçekleştirdiği son çalışmasında 800'ü 57 yaparken kolay görünen safkandan bugün bir birincilik daha bekliyorum. 

GIRL GONE BAD // ARAGONA: Erkek rakiplerinin arasında katıldığı uzun mesafeli yarışta sert grupta dördüncü olurken bir boy fark geride bitiren Girl Gone Bad ile grubun kalite ismi Aragona arasında geçmesini beklediğim bir mücadele olduğunu söyleyebilirim. Her iki kısrak da mesafeye olan uyumları ve de şimdiye dek karışılaştığı gruplar göz önünde bulundurulduğunda bu gruptan biraz daha farklı duruyorlar. Elbette kısa vadeli dişi yarışlarının sürprize çok açık olduğunu da unutmamak gerekiyor. 

Serkan Yaşar İstanbul Altılı Tahminleri

5.4.10.9.8.2.7
3.2.1.6.10.4
7 MANOIR // 4
4 KIR EJDER BANKO
1.7 // 4.3.5
1.9.6.8.4

33.6 TL