Serkan Yaşar

JACOBIN: Günün ilk ayağı biraz karışık görünüyor çünkü bir yandan son dönemde kötü koşan iyi atlar, diğer yandan da formunda belirgin bir yükseliş gözlemlediğim safkanları bir araya getiriyor. Ben burada Jacobin'i ön planda tutuyorum. Çünkü katıldığı son yarışta Ceylincan ile Charlatan'ın dibinde bitirirken bir önceki startında yine sert grupta iyi yerde tamamlamıştı. Bugün kilosu ağır olsa da grubun uygun olduğunu düşünüyorum. 

PRENSES ASLI: Şartlı 5 koşuda erkek rakiplerine karşı 2000 metre mesafede mücadele eden Prenses Aslı, o gün Günpınar'a bir buçuk boy farkla kaybederken Doruyiğit, Aşıkbey gibi rakiplerini gerisinde bırakmayı başarmıştı. Bu defa hemcinslerine karşı boy gösterecek olup yakaladığı formla rakiplerinden bir adım önde. 

BODULAW // NAZİK ENDAM: Henüz üçüncü startında G2 Demokrasi ve Millî Birlik Günü Koşusu'na katılarak ilk çim pist deneyiminden iyi bir netice elde edip ayrılan Bodulaw ile grubun istikrarlı atlarından biri olup bugün eküri avantajı ile piste çıkacak olan Nazik Endam ikilisinin rakiplerinden daha ön planda olduğunu düşünüyorum. 

YABAN ARISI: Son iki startında beklentinin üstünde bir performans sergileyerek belirli bir potansiyelin üzerinde olduğunu gösteren ve bugün Gökhan Kocakaya'ya teslim edilen Yaban Arısı'nın iyi hazırlıkları ve de etkili jokeyi ile denk grupta potoyu önde geçmesini bekliyor, banko öneriyorum. 

BİDANEM: Evvelki sene G2 Neame Koşusu'nu kazanan kısrak uzun süredir formsuz fakat bugün karşılaşacağı safkanlar yeniden bir yükseliş yaşaması için oldukça elverişli. O yarışında da buradaki rakiplerinden bazılarına geçilmiş olması benim için bir anlam ifade etmiyor. Gördüğüm kadarıyla bugün tempo istediği şekilde olacak. Sürpriz bir neticeye imza atabilir. 

Serkan Yaşar Ankara At Yarışı Tahminleri

1.6.5.2.3
4.2 // 1.7.6
6.2.1.5.4
4.8 // 7
2 YABAN ARISI BANKO
4.7.10.6.11.3

48 TL