ESARETİN BEDELİ: İlk koşusuna iyi bir başlangıç yapmış ama sonrasında ikinci girdiği düzlükte tempo kaybedip gerilere düşmüştü. Bu koşudaki rakipleri daha zayıf görünen safkanın artan yarış tecrübesi ve idman pistinde ilerlettiğini gözlemlediğim formu ile kazanmaya yakın duruyor. 

UĞURTAY: Bir müddet geri alındıktan sonra gördüğü yarışla nefes açan Uğurtay, yeniden usta pilotunun tercihi ile denk grupta ön plana çıkıyor. Orta ve uzun mesafelerde başarılı olmasını beklediğim safkan, grup yarışlarda boy gösteren kardeşleri kadar iyi yerlerde olmasa da sağlıklı koşması durumunda hâlâ umut vaat eden bir isim. 

ANKARA KOŞU İSTATİSTİKLERİNİ VE AT YARIŞI GALOPLARINI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ. 

NARTIN KILICI: Birlikte dört kez piste çıktığı Kocakaya ile henüz ikiliden düşmeyen Nartın Kılıcı, bugün kendisinden yaşça büyük birçok rakibi ile birlikte piste çıkacak. Bu tarz rakiplerle baş edebilecek potansiyele sahip olduğunu düşündüğüm safkanın bu kez öne yakın giderek etkili olacağına inanıyorum. 

GÜNGÖREN: Oldukça ilgi çekici bir orjini olan safkanın annesi Sardes, Memduhağa ile anneden kardeş. Baba da Uçanoğlu olunca bugün çıkacağı kum pistte ilk yarışına kıyasla çok daha iyi bir performans sergilemesi beklenebilir. 600 metreyi 40 işiyle de güven veren safkanın uygun grupta kazanmasını bekliyorum. 

Foto Finiş Ankara Altılı Ganyan Tahminleri

1. ALTILI

2.9.5.8 // 3.6
2.4.3.6
2 ESARETİN BEDELİ // 1.3
3 UĞURTAY BANKO
6.5.4.3.1
9.6.3.7.8

32 TL

2. ALTILI

6.5.4.3.1
9.6.3.7.8
3.6.1.5
3.1.4.6.8
4 NARTIN KILICI // 1.8.2
5 GÜNGÖREN BANKO

40 TL