ALTOPRAK: Yarış hayatının ilk koşusunda sergilediği performansla dikkatimi çeken safkan, o gün hem pistin eğiminden hem de ilk yarış tecrübesizliğinden ötürü beklendiği gibi koşamamıştı. Bir müddet geri alındıktan sonra 600 metreyi 39, 800 metreyi 54 rahat gibi dereceli işlerle buraya hazırlandı. Ayrıca o gün çıkardığı 800 metreyi 51.73 derecesi de çok iyiydi. Payidarbey, Tulyarbaba gibi safkanlarla anneden kardeş olan Altoprak'ın 500 metre daha uzayan mesafede çok daha etkili bir yarış yaparak kazanmasını bekliyorum. 

BURSA AT YARIŞI GALOPLARI VE KOŞU İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

ZEA BIDDY: Yarış yaşamına başladığı günden bu yana sert rakipler arasında katıldığı mücadelelerde ortaya koyduğu görüntüyle beğenimizi kazanan Zea Biddy, bugün oldukça müsait bir grupta piste çıkacak. İstanbul'daki sentetik yarışında Raul'ü gerisinde bırakan, Ankara'da ise kısa vadeli yarışlarda üst düzey rakipler arasında ezilmeyen safkanın yakaladığı fırsatı birinciliğe çevireceğini düşünüyorum. 

Bugün Vedat Abiş'in Bursa'dan boş dönmeyeceğini düşünüyorum. Bana da kazanmaya en yakın olduğu safkan, Zea Biddy gibi geldi. Birden fazla birincilik de elde edebilir. 

TEEN SPIRIT // LIVE THE MOMENT: Bugün bu grupta ilgimi en çok çeken iki safkandan biri Teen Spirit. Bu isim İstanbul'da iştirak ettiği son iki uzun mesafeli yarışta bugünkülerden çok daha güçlü rakipler arasında koşup iyi yerlerde bitirdi. Bursa'da ise birkaç yarış önce bu gruba benzer rakiplerini geçmeyi başardı. Tekrarlamaması için bir sebep yok. Live The Moment ise geçen yıl burada ve İstanbul'da -tıpkı Teen Spirit gibi- iyi rakipler arasında etkili işlere imza attı. Altı ay aradan sonra gördüğü ikinci yarışta elde ettiği üçüncülükle toparlandığını gösteren safkanın elverişli şartlar altında potoyu önde geçmemesi için bir neden göremiyorum. 

NALKAPON DAYI'NIN BURSA TAHMİNLERİNİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Foto Finiş Bursa At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

1 ALTOPRAK BANKO
4.2.1.3.6.5.8
1 ZEA BIDDY // 2
1.3.2.4
10.8.12.3.1.2.4.9.11
1.6 // 2.8

40.32 TL // 161.28 TL