FIRTINA VADİSİ // YİĞİT BATUHAN: 9 ay ara sonrası çabuk toparlanıp üst üste iki de yarış kazanan Yiğit Batuhan'ın kilosunu bugün için ağır buldum ancak ihmale de gelmez. Ben daha uygun kilosu ve de formda görüntüsü ile Fırtına Vadisi'nin rakibine nazaran daha avantajlı olduğuna inananlardanım. Bu sebepten de önceliği ona vereceğim. 

ROBERTA MIA: G3 Sadun Atığ Koşusunda güçlü rakibi Perfectly Splendid'e geçilen Roberta Mia, bir sonraki koşusunu zorlanmadan kazandı. Bu yarışına iç pistte 1000'i .102, 400'ü 35 gibi etkili derecelerle hazırlanan safkanın ilk grup galibiyetine burada ulaşmasını bekliyorum. 

ADIVAR // CAN METE // KIR EJDER // ÇELİKCAN: Bugün özellikle Adıvar ile Canmete arasında bir rövanş mücadelesi izleyeceğimize inanıyorum. Elbette, KV9 Rüzgar.30 Koşusu galibi Kır Ejder de Canmete ile bir rövanşa çıkacak. Bugüne dek sergiledikleri performansla dikkat çeken bu üç safkana ilave olarak süratli safkan Çelikcan'ın da yarışın sürpriz ismi olduğunu söyleyebilirim. 

PAST INSIDE ME: Kariyerinin başlarında Grup koşularda görmeye alışkın olduğumuz bir safkandı. Verdiği aranın ardında iştirak ettiği üçüncü mücadelede elde ettiği üçüncülük ise takdire şayandı. Bu kez hem daha hazır hem de daha başarılı bir jokeyin idaresinde katılacağı koşuda rakiplerinden bir adım önde görüyorum. 

STAR OF BOSS // BOLD SEA ROVER // LORD WOLF: Star Of Boss, yarış hayatının ilk koşusunda Kocaeli'de 1200 metreyi 1.17 ile bitirerek kazanmış olsa da çim pistte dahafarklı bir performans ortaya koymasını beklediğim bir safkan. Lucky Moment ve Sea Breeze gibi safkanlarla anneden kardeş olan ve de henüz bir kez piste çıkıp ikincilikte kalan Bold Sea Rover ile Sudoku'nun anneden kardeşi olup son yarışını çok kolay kazanmakla birlikte kum piste daha yatkın bulduğum Lord Wolf da burada değerlendirilmesi gereken başlıca taylardan biri. 

BIG PRIZE: İdman pistinde çok hazır gördüğüm safkanın uzayan mesafelerde çok daha başarılı olacağını düşünsem de bu seviye gruplarda kısa mesafe yarışlarında da dikkate aldığım bir isim. İki koşu öncesinde Raul ve Super Tuna gibi iki başarılı safkanla aynaya dek mücadele etmiş, son startında ise yine kaliteli safkanlardan biri olan Hyper Loop'u geçecek kadar etkili ataklar yapamayıp ikincilikte kalmıştı. Bu defa daha zayıf grupta ağır kilosuna rağmen ön planda. 

 Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

8.1 // 3.7.6
1.9.10.8.2.4.5
1.2.3
7.2.4.3.10
7 ROBERTA MIA BANKO
1.3.8.4

67.2 TL

2. ALTILI

7.2.4.3.10
7 ROBERTA MIA BANKO
1.3.8.4
7.4.2.1.6
5.2.4.1
2 BIG PRIZE // 8.7.4.6

32 TL