Serkan Yaşar

DIRECTORS CUT: Henüz dört defa piste çıkmış olsa da koştuğu rakipler, aldığı neticeler göz önünde bulundurulduğunda kalite kokan safkan, bir yıl aradan sonra katılıdığı mücadelede Koca Seyid, Wolf Polat ve de Regamour arkası dördüncülüğü ile dikkatleri üzerine çekti. Bugün de benzer güçte rakipleriyle bir araya gelen Directors Cut, boş kilosunun avantajı ile rakiplerinden bir adım önde. 

REAL RUNNER: Erkek Tay Deneme önce çalışmalarında yeteri kadar hazır görmediğim Real Runner buna rağmen sonlardaki muhteşem sprintiyle gücünü ortaya koydu ve de hazır durumda gireceği ilk uzun mesafe koşusu için rakiplerine gözdağı verirken Gazi'nin de tartışmasız favorilerinden biri olduğunu ispatladı. Güçlü safkanın uzayan mesafede rakiplerine hakimiyet kurması mümkün olup küçük ve orta ölçekli kuponlarda tek yazılabilir. 

Henüz yeteri kadar iyi durumda olmamasına rağmen çok iyi performanslar ortaya koyan Berken ile uzun mesafede çok daha başarılı olmasını beklediğim Tor The Wings ikilisi geniş kuponlar için yeterli olacaktır. 

FEDAİ: Evvelki senelerde grup mücadelelerde izlediğim safkan, bir yıldan fazla bir süre sonra yarış gördü. Daha evvelki koşularında güçlü rakiplerle kıran kırana mücadele eden Fedai, artan kondüsyonu ile, süratli gidecek koşuda rakiplerine üstünlük kurabilecek potansiyele sahip. Bu ekürinin ara sonrası koşan atlarının hemen toparlayıp ortaya koydukları başarılı performansları da hesaba katmak gerekiyor. 

LIGHT OF DARKNESS: Kısa ve de orta mesafe performanslarına daima şaşırdığım bir kısrak çünkü bana göre uzun mesafe için yaratılmış. Baba Galileo, anne de Danehill olunca böyle düşünmemek elde değil. Özcan Yıldırım, son yarışından sonra verdiği röportajda, sağlıklı koşması durumunda Türkiye'de dişi rakibi olmadığını söylemişti. Benim de katıldığım bir düşünce ki mesafe uzadığı için üzerine ekleyerek birkaç cümle daha kurabilirim. Eğer yarış içerisinde bir aksilik yaşamaz ve de jokeyi her zamanki gibi iyi binerse rahat kazanacaktır. 

Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahmini

10.6.7.1.4
2.16.10.4.3.6.17.12
8 REAL RUNNER // 1.10
9.2.1.4.3
9.8.1.5
8 LIGHT OF DARKNESS BANKO

56 TL // 168 TL