Serkan Yaşar

ASLANSOYLU: Bursa'da bu mesafede katıldığı Grup 3 mücadelede Çaltepe arkası ikinci olurken Yeltay, Kamus, Batmanaslanı, Altepe ve de Oğlum Serkan gibi atları geçmiş olması bir yana, düzlükte çok ciddi trafik sorunları yaşayarak potoya yürüyerek girip üçüncü olan Aslansoylu, eğer o gün istediği sprinti atabilseydi, çok rahat kazanabilirdi. Bugün de istediği tempolarda sürüklenecek mücadelede kazanmasını bekliyorum. 

Bugün gündemimizde Türkiye Jokey Kulübü'nün mevcut ekonomik şartlarda almış olduğu zam kararı var. Bu karar zenginin yüzünü güldürürken fakire boyun büktürdü. Çünkü parası olan istediği kadar at yazmaya devam ederken bütçesi kısıtlı olan yarışsever kuponunda daha az ata yer vermek zorunda kalacak ve şansı %15 oranında azalacak. Hak mı, reva mı? Yarışsevere tamamen kulak tıkamış olan, sorunlarını görmezden gelen, sosyal medyadaki tetikçileriyle sürekli gaz alma yolunu seçen TJK ne yapmaya çalışıyor? Örneğin, İngiltere yarışlarına ilişkin koşu videoları aylardır neden ortada yok? Yarışseverden alınan vergiler, toplanan paralar nerelere harcanıyor? Ahır deseniz yok, pist deseniz bozuk. Açıyorsunuz TJK'yı, toplanmışlar kahve muhabbeti yapıyorlar. Karşılığında da tonla parayı götürüyorlar. Kim bu adamlar, TJK bunları neden besliyor? Bütün programların formatı aynı. Üç kişi var; ikisi anlamıyor, biri anlıyor. İki üç yarış seçiyorlar, hepsi aynı yarışı birbirinden farksız cümlelerle ve aynı bakış açılarıyla yorumluyor. Kim ne kazandı bu işten, yarışseverin kârı ne? TV'yi sırtı dönük izlese spikerden duyduklarından yola çıkarak o programdaki yorumculardan daha iyi analiz yapabilecek insanlar var. Bu değirmen, yalnızca yardakçılara su taşıyor, yarışsever çölün ortasında susuzluğa terk edilmiş durumda.

Artık bu gidişata dur demenin vakti geldi. Yıllardır yarışseverin sesi yükselmedikçe TJK daha da sağırlaşmaya başladı. Organize bir şekilde koşular protesto edilmeli. Müşterek bahisden uzak durulmalı, tevzii düşürülmeli. Bunlar belki o zaman, yarışsever diye bir olgunun at yarışlarında var olduğunu algılarlar. Yoksa kaz gibi yolunmaya, keriz gibi soyulmaya devam ederiz. Biz yarışseveriz, biz TJK'dan güçlüyüz. Yeter ki bir olalım, yan yana duralım. 

Herkese bol şans diliyorum. Aynı zamanda, bundan sonraki süreçte yarışseverin birlik olarak TJK'ya diş geçireceğine de tüm kalbimle inanıyorum. 

Serkan Yaşar İstanbul Altılı Ganyan Tahminleri

4.2.3.6.9
7.6.3
4.5.3.1.2
1.3.2.6.5
7.9.11.15.2
3 ASLANSOYLU BANKO
1.2.4.7.8.9.10.5.6.3 
7.6.9.10.11
10.8