Adana'da attan düşmesi sonucu hastaneye kaldırılan ve çok uzun süre ölüm kalım savaşı veren Samet Erkuş'un ailesi, TJK yönetimine ve Başkan Serdar Adalı'ya sitem etti. Tedavi sürecinde ciddi ekonomik sıkıntılar çeken aile üyeleri TJK'nın bu hususta duyarsız kalması karşısında tepkisini dile getirdi. 

Şehmus Erkuş, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarda sitem dolu sözler paylaştı: 

TJK yönetimi, TJK Başkanı viskilerle şeref salonunda geziyorsunuz, kurumunuzun ferdi, ölüm kalım mücadelesi veriyor, umurunuzda değil. Yarın Cumhurbaşkanı'na çıkacağım, pastayı siz yiyemezsiniz emek hırsızları.

Yarın üzerime benzin döküp kendimi yok edeceğim, ya Sayın Cumhurbaşkanı'mız sesimizi duyar ya da ben yok.


Bu paylaşımlar üzerine yarışseverler de konuya dahil olarak başarılı jokeyin ailesine destek mesajları gönderdi. Bizler de TJK'ya soruyoruz: Dürbünden Yansıyanlar, Makattan Fırlayanlar isimli programlardaki niteliksiz yorumcularınıza ödeme yapmak için para buluyorsunuz da bozuk pistte devrilen attan süşen jokeyinize mi sahip çıkamıyorsunuz? 

Ayrıca Samet Erkuş'un ailesine de seslenmek istiyoruz: Bir yardım hesabı açın, biz arkanızdayız. Her türlü desteği vermeye hazırız. Eminiz ki yarışsever dostlarımız da sizleri bu zor günlerinizde yalnız bırakmayacaktır.