Hasan Kurtuluş

GOSPODIN

Anne Gülra'nın orjini bir harika. Korat, Preziosa, Balboa gibi kaliteli kardeşleri var. Bir de onun annesi Piece Of Cake var, tabii. Kaliteli bir orjin, güçlü bir kan hattı. Şampiyon bir tay olamasa da orta sınıf yarışların gediklisi olacağı kesin. Kazandığı koşunun ardından gireceği bu yarışta hafif kilosunun avantajını dibine kadar kullanarak kazanmak isteyecektir. 

PEKÖZ - HARUN BABA

Bir yanda yarış gören Peköz, diğer yanda da ha bugün ha yarın demekten yorulduğumuz Harun Baba var. İkisinin de aradığı şartların bir araya geldiğini düşünüyorum. Fakat yarışın büyük bombalara gebe olduğu da ortada. Çünkü ikisi de kötü koşarsa çarşı pazar karışacaktır. Böyle bir durumda Atik Atik başta olmak üzere Yeğenim Toprak, Bombacan ve Tekiner kendini gösterecek olan atlar. 

BORANKIRCENK

Son ikinciliğinde fena değildi. Orjini de çime yatkın. Yani babası Demirdöven olsa da annesinin Bozdağ'dan olması yeterli. Ben banko yazacak kadar güvenemedim. Çünkü orjin güzeli Aslanım'la kaliteli pedigrili Mahsul de var. Yani anlayacağınız, göründüğü kadar kolay bir maiden olmayabilir. 

EL NINO

Doping çıktığı günden beridir bir aşağı bir de yukarı formu var. Açık yarışı kaybedip kısa vadeyi kazanıyor. Grup 1'de iyi koşup ikinci oluyor, sonra bir grup 1 daha... Arkasından çıktığı KV 6'da çakılıyor. Tabii bu safkana en iyi binen jokeylerden biri Kadir Tokaçoğlu kardeşim olduğundan onun da bugün İzmir'de bineceği en şanslı safkanı El Nino olarak gördüğümden ilgimi daha da çok çekti. Gruba şöyle bir baktığım zaman da burada kazanmaması için bir sebep bulamadım. Son yarışındaki ağır kilodan da kurtulduğu düşünülecek olursa hanesine bir birincilik daha yazdırması yakın. 

KARAER

Pomalin'in kardeşi Karaer. Uzunda iyi koşmasını bekliyorduk ve bizi şaşırtmadı. Çıktığı iki uzun mesafeli koşuda da ortaya koyduğu görüntü çok iyiydi. Burada ilk defa karşılaşacağı birçok rakibi var. Ama geçemeyeceği bir at yok. En azından ben göremiyorum. 

Hasan Kurtuluş İzmir Altılı Tahminleri

2. ALTILI

9.2.4.8 // 3.1
9.8.3 // 2.5.10
2.1.5 // 4.8
2.4
2.9.4.3.5.11
7 KARAER BANKO

34.56 TL // 162.8 TL