ORHAN DOĞA ÖZSOY KOŞUSU

Yüksek tempoda geçmesini beklediğim yarışta Halis Karataş idaresinde piste çıkacak olan Yıldız Tozu, benim favori olarak değerlendireceğim safkan olacak. Grubun güçlü ve süratli ismi Romanı Kalibre, eğer önde fazla prese maruz kalmazsa bir çırpıda bitirebilir. İki safkanın rakiplerinden daha dikkat çekici performansa sahip olduğunu düşündüğüm mücadelede Vector ile Tor The Wings'in sürpriz şansına sahip olduklarını söylemekte fayda var. 

ARJANTİN JOKEY KULUBÜ

Ben bugünkü koşuyu gidişat üzerinden değerlendirdiğimde önde Arts Man, hemen arkasında Çakalınoğlu, onların da peşinde Mister Görkem şeklinde bir tablo çıkıyor. Geride ise Kingsman, Zafer Ateşi ve Scout Leo üçlüsü. Geriden gelenlerin daha şanslı olacağını düşündüren, Grup 1 tadında bir Açık 3 yarış izleyeceğimizden şüphe yok. Bu yüzden Scoutleo'yu ön planda tutuyorum. 

İSTİKLAL SAVAŞI

4 Yaşlı Arap atlarının katılacağı uzun mesafeli klasik mücadelelerden biri olan İstiklal Savaşı Koşusu'nda Hızlı Ahmet favorim olacak. 2400 üçüncülüğünde mesafe biraz daha kısalırsa daha etkili koşabileceğini göstermişti. Bugün de uygun şartları yakaladı. Burada göze batan bir diğer safkan ise Kayasel. Orjin itibarıyla bu mesafelere çok yatkın olan safkandan oldukça etkili bir koşu bekliyorum. Grubun tek dişisi olsa da stil olarak bu tip yarışlara çok uygun bir isim olan Gülhatmi ile mesafe ve pist ayırt etmeden başarılı performanslar sergileyen Kervantay da ihmale gelmezler. 

BEGÜM ATMAN KARATAŞ KOŞUSU

Aslında günün en kafa yoran yarışı olduğu söylenebilir. Ancak bugüne dek katıldıkları yarışların zorluk dereceleri ve bu yarışlarda ortaya koydukları görüntü ele alındığında Age Of Love ile ekürisi Real Patek'in ön plana çıktığı söylenebilir. Her ikisi de mesafe ve pist uyumları ile dikkat çekiyorlar ve rakipleri de tam dişlerine göre. 

Foto Finiş İstanbul At Yarışı Tahminleri

10.5.9.1.3.4
14.5.6.16.3.13
14.8 // 13.11
3.4.2
4.5 // 15.6
3 AGE OF LOVE BANKO

45.36 TL // 138.24 TL