01 Haziran Foto Finiş Ankara At Yarışı Tahminleri

MY PRIDE: Son koşusunda bekleneni verememiş olsa da ben bu safkanın  bu kiloyla bu grubu geçebileceğini düşünüyorum. Gerçekleştirdiği son çalışmasında 25-38 çok rahat şeklinde bir derece çıkartan My Prıde, katıldığı son koşuya göre daha iyi duruma geldiğini de gösteriyor. Başarılı aprantisi Mert Gökalp Arslan'ın da kazandığı safkan Filibya'dan inerek yeniden My Pride'a binmiş olması benim dikkatimi çeken bir başka husus. Zaten son startında yarış içerisinde çok ciddi problemlerle karşılaşmış olduğu da bir başka gerçek o gün viraja dönülmeden temposu bozuldu viraj dönüldükten sonra da iç bariyerde sıkıştı. Mert Gökalp Arslan bugün, o yarışta yaptığı hatayı unutturacaktır. 

TAŞAN: İyi eşkalli, güzel bir safkan; bir o kadar da güçlü. Mehmet Kaya'nın sırf onun için Ankara'da olduğunu düşünüyorum. Zaten iki safkana biniyor. Bu defa mesafe biraz kısaldı ama Taşan'ın 2200 metre mesafeli koşunun son 300'ün geriden gelen rakiplerine verdiği cevaplar dikkate alındığında bugün de ağır kilosuna rağmen başarılı bir yarışa imza atmasını beklediğimi söyleyebilirim.

WANPİR: Özyel, Oğlum Serkan, Yeltay gibi ayağına çabuk safkanların bir arada olduğu kısa vadeli koşuda temponun düşük kalmasını beklemek doğru olmaz. Bu da elbette geriden güçlü gelebilen Wanpir'in çok işine yarayacaktır. Ayrıca bugün mesafenin de Wanpir için çok ideal olduğunu düşünüyorum. 1200-1600 yarışlarındaki etkili performansı malumunuz. Bu tip safkanlara çok iyi binen Gökhan Kocakaya deklaresiyle de ilgimi çeken Wanpir'i rakiplerinden bir adım önde tutuyorum. 

KÜBRA HANIM: Yarış hayatının ilk koşusunda beklentiyi tam olarak karşılayamayan kısrak, bugün -bence daha yatkın olduğu- çim piste çıkacak. Düzenli hazırlıklarla bu mücadeleye katılacak olan tayın yarış görüp tecrübe de kazanmış olmasıyla denk rakipler arasında kazanarak maidene veda etmesini bekliyorum.

Foto Finiş Ankara At Yarışı Tahminleri

1 MY PRIDE // 4.9.6
1.7.5.2.12.9
2.1.8.10.3
5.2.4
5 KÜBRA HANIM BANKO
14.12.8.2.1.13.3.16

50.4 TL


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski