BIG ROMANCE: Son dönemde katıldığı kısa vadeli koşularda ortaya koyduğu görüntü ile dikkatleri üzerine çeken Big Romance'in bugün en büyük handikapları kilosu ve kendisi kadar iyi olan erkek rakipleri. Eğer dişilere ait bir yarış olsaydı düşünmeden banko yazabilirdim. Ancak bugün biraz daha temkinli yaklaşacağım. 

ATEŞTOPU: Yarış hayatının üçüncü startında beyaz bayrak ayna yapan safkan, o gün koşunun son metrelerinde kendinden emin bir şekilde potoya uzanırken bir sonraki koşusu için de olumlu sinyaller vermişti. Orjin bakımından çim piste de çok yatkın olan Ateştopu'ndan bugün de benzer bir performans beklenebilir. 

DIAVASI: Akyaka ile tam kardeş olan Diavasi bugüne dek katıldığı mücadelelerde beklentinin hep altında kaldı. Fakat yine de bu gruba kıyasla daha istikrarlı olduğu ve karşılaştığı rakiplerinin de daha sert olduğu söylenebilir. İlk kez Ahmet Çelik ile piste çıkacak olan safkanın uygun olduğunu düşündüğüm grubu geçmesini bekliyorum. 

UĞURBEY // LORD OF GAME: Geçtiğimiz yılın G1 Ankara Koşusu galibi Uğurbey ile  Gazi ikincisi Lord Of Game'in diğer rakiplerinden biraz ayrı durduğu bir yarış. Uğurbey, gördüğü yarışlarla artık formunu en üst seviyeye çıkardı. Lord Of Game ise uzun ara sonrası G2 Adnan Menderes Koşusu ile sahalara geri dönerken çok etkili bir yarış yaptı. Her ikisi de ulaştıkları son durumlarıyla bu yarışı kazanma noktasında çok iddialı olacaklardır. 

DAĞBERKHAN // BİR MATRA: 1600 metre mesafeli son kum yarışında startta 4 boy oyalanmasına rağmen Erkmen arkası ikincilik elde ederken Gizmo gibi kalite bir safkanı gerisinde bırakan Dağberkhan, yakın zamanda kazandığı koşuda da  Taşkır'ı geçmişti. Zor kazanan bir safkan olsa da yükselen formuyla katılacağı bu çim pist mücadelesinde ön planda tutulması gerektiğini düşünüyorum. Bir Matra, mayıs ayında uzun mesafeli çim pist yarışında  Şeker Sultan ve Dizdarım arkası üçüncülük elde etmişti. Daha önce de 1800 metre çim pistte ikinciliği bulunan safkanın mesafe ve piste uyumlu olduğu söylenebilir. 

Foto Finiş Ankara At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

1.3.4.5
8.6.1.4.11.3
3.2.6.4
1 ATEŞTOPU // 2.3
2 DIAVASI BANKO
6.12.1.11.3.8

46.08 TL 

2. ALTILI

2 DIAVASI BANKO
6.12.1.11.3.8
6.9.8.2.4
8.3 // 4
1.4.5.3.9.11
11.9 // 1.8

57.6 TL

ALTILI GANYAN 1.434 TL İKRAMİYE VERDİ