TJK TV Canlı Yayın
Canlı
wb_sunny

Son Dakika

29 Mayıs Serkan Yaşar İzmir At Yarışı Tahmini

29 Mayıs Serkan Yaşar İzmir At Yarışı Tahmini

 

Serkan Yaşar

ÇALTEPE //  PITIR: Arslanturbo, son yarışını çok rahat kazandı ancak rakipleri de bir o kadar zayıftı. Bugün grup sertleşti, ayrıca Eser gibi süratli bir rakibi var. Bu mesafede öndeki sert tempoya ayak uydurursa sonunu getirmesinin zor olduğunu düşünüyorum. Bu sebepten de son startında çok daha sert grubu gerisinde bırakan ve de tempolu geçen yarışları seven, Grup 1 Çanakkale Zaferi galibi Çaltepe'yi ön planda tutuyorum. Ayrıca son dönemde üst düzey yarışlara iştirak eden Pıtır da bugün kendi dişine göre rakipler arasında koşacak. Bu safkan son dönemde önde götürdüğü yarışlarla aklımızda yer etmiş olsa da geriden güçlü gelebildiğini de unutmamak lazım. Bu tip yarışlarda iyi işler çıkartan jokeyi Mehmet Kaya'nın da yalnızca ona deklare olmuş olması önemli bir detay. 

ADAMIN KRALI: Günün zor yarışlarından biri olduğunu söylemek mümkün. Adamın Kralı henüz maiden ancak orjin bakımından çok dikkat çekici bir safkan. Kardeşlerinin hepsi kendi klasında başarılı isimler. Adamın Kralı, katıldığı son koşusunda rakiplerine oranla kilosu ağır olmasına ve de yarışı önlerde götürmesine rağmen sonlarda ayakta kalabilmişti. Bugün daha uygun kilo ile piste çıkacak olan safkan, yarış hayatının ilk birinciliğine uzanabilir. 

BAMBOLEO: Son koşusunda Calliente, Sparks Racer, Safir Kız gibi bugükülere kıyasla oldukça sert rakipler arasında son 200 metreye kadar önlerde kalmayı başaran Bamboleo, uygun grubu hafif kiloyla buldu. O koşusuna göre 4 kg daha avantajlı olarak piste çıkacak safkanın kazanmasını bekliyor ve de banko olarak öneriyorum.

Bugün İzmir'de yine birbirinden zor mücadeleler bizleri bekliyor. İkramiyenin yüksek olması ihtimali de bir o kadar fazla. Şansınız bol olsun. 

Serkan Yaşar İzmir At Yarışı Tahmini

5.3.11.7.8.9
12.10.8.7.3.1.2.5
3.1.6.2.4
3.1.2
10 ADAMIN KRALI // 15.6
18 BAMBOLEO BANKO

50.4 TL // 151.2 TL

Etiketler

Yorum Gönder