Serkan Yaşar

SİLK ROAD // SIEMPRE GANADOR: Evvelki sene üst gruplarda sergilediği başarılı performanslarla dikkat çeken Silk Road, bu sezon üç defa piste çıktı ve sonuncusunda Bursa'da tempoyu belirleyememesine rağmen muhteşem bir yarış çıkarttı. Bugün kilosu ağır olsa da önde tempo kurabileceği bir grubu tempo atlarına iyi binen Saadettin Boyraz idaresinde bulan Silk Road'dan beyaz bayrak ayna yarışı gelebilir. Son iki startında da ikincilikte kalırken  ikisini de çok az farklarla kaybeden Siempre Ganador, bu defa Özcan Yıldırım'la çıkacağı pistte koşunun ikinci iddialı ismidir. 

OVERLORD//BIG PRIZE//VINCITORE: Uzayan mesafelerde ne denli başarılı olduğunu son koşularında gösteren Overlord'a Dinçer Cebeci Koşusu'nda Gökhan Kocakaya binseydi, kazanıra girerdi. Elbette Mehmet Kaya da çok başarılı bir jokey ancak bu safkanın huyunu suyunu bilmiyordu. Kaybetmesindeki en önemli etken de bu oldu. Bu sebepten bugün kazanmaya çok daha yakın görüyorum. Big Prize ise Cihangir altıncılığı ile dikkat çekti ve uzun mesafelere çok daha yatkın pedigrisi ile bugün günün sürprizlerinden birini yapabilecek bir safkan. Benzer şekilde Vincitore de uzun mesafelerde çok iyi koşmasını beklediğim ve bunu daha önce de belirttiğim bir isim. Son koşusunu ölçü almadığımı da söylemeliyim çünkü ondan fazla bir at. 

FARANELLI: Halis Karataş'la bir araya geldiği ilk mücadelede çok rahat bir birincilik elde ederken bu gruptaki birçok safkanı gerisinde bırakan Faranelli, bir koşu öncesinde çim pistte Dağ Avcısı'na geçilmişti. Bugün de temponun ilk 600 metre için en az 27-40 civarında olmasını bekliyorum ve bu durumda da Faranelli'nin kazanması gerektiğine inanıyorum. 

HARD NOT TO LOVE // PACE // ROSE OF PARADISE: Son koşularındaki ikincilklerinde gösterdiği üzere mesafe isteyen bir safkan. Çok uzağa gitmeden kardeşi Gödek'e baktığımız zaman da bu durum daha net bir şekilde ortaya çıkıyor. İlk uzun mesafe deneyimini gerçekleştirecek olan Hard Not To Love, denk rakipler arasında oldukça şanslı. Kadir Keçelioğlu üçüncülüğü ile göz dolduran Pace ve uzun mesafede kimlik değiştirmesini beklediğim Rose Of Paradise da koşunun en iddialı isimleri arasında gösterilebilirler. 

Serkan Yaşar İstanbul Altılı Tahminleri

1.2.4.6
1.6.12 // 2.8
2 FARANELLİ BANKO
1.5.7.8.6
4.6.5.8.7.9
7.10.12 // 6

67.2 TL // 168 TL