Serkan Yaşar


GURUR
: İlk iki startında kum pistte mücadele eden ve de Adana'da Bükeç'in, Bursa'da ise buradaki Polatlı Rüzgarı'nın birkaç boy gerisinde bitiren safkan, çim pistte etkisiz kalınca kuma geri döndü. Buradaki rakipleriyle arasında ciddi bir kalite farkı olmadığını düşünüyorum. Ayrıca Murat Gündüzeli deklaresini de önemli buluyorum. 

EMİNADAM: Gümbürgümbür ile ana baba bir kardeş olan Eminadam, katıldığı on bir yarışta bir kere tabeladan düşerken beş defa potoyu önde geçmeyi başardı. Son startında Keskişah'ı geçerken çok zorlanmayan safkan, -kum pistte de en az çim kadar başarılı olmasıyla ve de rakiplerinin denkliğini göz önünde bulundurarak- bugün alternatif tekim. 

CEVAHİRTAY: Evvelki senelerde zaman zaman çok iyi gruplarda enteresan yarışlar yapan ve de iki koşu öncesinde İzmir'de bugünküne benzer grubu gerisinde bırakan Cevahirtay, daha sonra iyi grupta kısa mesafede elde ettiği dördüncülükle kazandığı koşunun tesadüf olmadığını gösterdi. Bugünkü aprantisi Burak Akçay ile bir kez bir araya gelip oldukça sürpriz katıldığı koşudan üçüncülükle ayrılan safkan, bugün çok ideal rakipler arasında kazanmaya yakın görünüyor. 

AFRİKAANDER // KARAÇELİK: Afrikaander, aradan sonra gördüğü yarışlarla birlikte formunu yükseltip iki yarış üst üste kazandı. Ardından 1700 metre mesafede Altepe'ye geçilen safkan, bugün yeniden ideal mesafesinde piste çıkıyor. Şüphesiz ki Afrikaander'in bu yarıştaki en büyük rakibi koşunun temposu olacak. Kendisi gibi önde olmayı seven rakipleri de iyi koşarsa sonlarda işi biraz zorlaşabilir. Böyle bir durumda ise 6 ay sonra gördüğü iki koşu ile toparlanan ve de bu tip yarışları seven Karaçelik, iddialı duruma gelecektir. 

STEEL CLAW: Nisaa ının sonlarında İzmir'de Trevi Fountain ve de Wounded gibi rakiplerine az farkla kaybettikten sonra o geçtiği Rign Of Fire'a Bursa'da kaybeden Steel Claw, değişen jokeyi ile daha uygun grupta özlediği birinciliği alacaktır. 

Serkan Yaşar Bursa Altılı Tahminleri

1. ALTILI

4.5.2
4.3.7.8
3 EMİNADAM // 1.4
1.5.2.4.8.3.6
3 CEVAHİRTAY BANKO
1.4.5.7.6.9.10.2

47.04 TL // 141.12 TL

2. ALTILI

1.5.2.4.8.3.6
3 CEVAHİRTAY BANKO
1.4.5.7.6.9.10.2
5.3.7.6.8.10.2
1.6 // 8.3.13
13 STEEL CLAW BANKO

54.88 TL // 137.2 TL

NALKAPON DAYI'NIN BURSA TAHMİNLERİ YAYINDA