20 Mayıs Serkan Yaşar Ankara At Yarışı Tahminleri

Serkan Yaşar

SOUR TIMES: Evvelki senelerde çok daha üst gruplarda başarılı yarışları bulunan safkana 53,5 kg ile Gökhan Kocakaya'nın deklare olması oldukça dikkat çekici bir detay. Evvelki sene bu pistte İremsu ile Batsheba arkası üçüncülük yaparken Oneandonly'yi gerisinde bırakan Sourtimes, bugün kalite jokeyinin ve de kilo avantajının da yardımıyla koşuya ağırlığını koymaya çalışacaktır.

LUCKY FOOT: Şimdiye üç kez koşup iki kere kazandığı Özcan Yıldırım ile piste çıkacak olan Lucky Foot, normal şartlar altında bu grubun üstünde bir safkan. Sezona başlayabileceği en alt seviyeden başlıyor olması da ilgililerinin fazla üzmeden üst düzey koşulara hazırlama isteğinden kaynaklanıyor olabilir. Denk olmasa da mevcut koşulların aynı seviyeye getirdiği rakiplerinin bulunması sebebiyle bugünlük yanına at yazacağım. 

ANKARA KOŞU İSTATİSTİKLERİNİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ. 

OSMANBEY//NO REGRET: Yarış hayatının ilk koşuları kısa vade - grup mücadele havasında geçen; Anadolu Aslanı, Kocaalp, Silent Wave, İpman, Cagner, Captain Swing, Pixy, Mandalorian, Tron gibi isimlerle karşılaşıp iki ikincilik, bir de üçüncülük çıkartan Osman Bey, verdiği ara sonrası katıldığı iki koşuda da hiç zorlanmadan potoya uzanırken bu yarış için oldukça olumlu sinyaller vermişti. Mert Gökalp Arslan, tayını çok iyi tanıyor ve de usta jokeylere karşı bütün marifetlerini sergileyerek buradan birincilikle ayrılmak için elinden geleni yapacaktır. Kum pistte daha bir kez geçilen ve de üstü üstüne elde ettiği kolay birinciliklerle dikkatleri üzerine çeken No Regret, Ankara'ya erken getirilip bir de idman yaptırıldı. İzmir'den Ankara'ya gelen atların rakımdan etkilendiğini düşündüğümden bugün onu ikinci plana attım. 

ANKARA AT YARIŞI GALOPLARINI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ. 

ERKMEN: İlerleyen yaşına rağmen başarılı yarışlarını bu sezon da sürdüreceğini aradan sonra katıldığı ilk mücadelede gösteren Erkmen, bugün uzayan mesafede bir kere daha dayanıklılığını sergileyecektir. Elbette, önde sürüklemesini beklediğim mücadelede -özellikle- Onurluefe'nin ciddi presine maruz kalacağını söylemek mümkün. Eğer Erkmen kazanamazsa bu mücadelenin oldukça karışık bir hâl alacağını düşündüğümden ya tek ya da kapalı mantığı ile bir kurgu hazırlayacağım. 

NALKAPON İZMİR TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

BARONIAL: Son startında oldukça cazip durumda olup çoğunluğu bugünkülerden daha iyi durumdaki rakipler arasında üçüncü olurken güven veren Baronial, aslında o gün beklenen bir performans sergiledi. Çünkü orjin bakımından uzun mesafeler çok yatkın bir safkan ve de ilk uzun mesafe sınavında bunu gösterdi.  Generous'un kısrak babası olduğu safkanların 21/46 birinciliği 1900 metre ve üzerinde, keza Dr Fong'un tayları da 1900 metre ve üzerinde 52/159 istatistiğe sahipler. Akın Sözen'in ikinci kez bineceği safkanın bütün huylarına hâkim olarak çıkacağı bu yarışta Baronial'ı iyi idare ederek potoyu önde geçireceğine inanıyorum. 

Serkan Yaşar Ankara At Yarışı Tahminleri

7.3.1.2.10.11.8.5
8.5.4.3.1.9
3.1.2.6.7
3.1
4 ERKMEN // 3.1.6.8
2 BARONIAL BANKO

33.6 TL // 168 TL

HASAN KURTULUŞ'UN ANKARA TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski