TJK TV Canlı Yayın
Canlı
wb_sunny

Son Dakika

14 Mayıs Serkan Yaşar İstanbul Altılı Tahminleri

14 Mayıs Serkan Yaşar İstanbul Altılı Tahminleri

 

Serkan Yaşar


Öncelikle herkesin Ramazan bayramını kutlarım. Umarım, sevdiklerinizle sağlıklı günler geçiriyorsunuzdur. Ayrıca gelecek yıl, ülkece birbirimizi kucaklayacağımız bir bayram olmasını da temenni ederim. 

Bugün eğer yatacaksam bu ilk ayakta olsun isterim. Çünkü İstanbul programının ikramiye açısından epey tatmin edici olmasını bekliyorum. Yatarsam yoluma beşi ganyanla devam ederim. 

GİZMO: Evvelki yıllarda bunlardan çok daha güçlü atlarla koşarak elde ettiği neticelerle kendisini ispat etmiş bir safkan olan Gizmo, son olarak İstanbul'da Duman, Aslansoylu, Aşkabat gibi isimleri geçmeyi başarmıştı. Beş ay aradan sonra beş kez piste çıkan safkan, her koşusunda üzerine biraz daha koyarak ilerlerken Adana'da Alderamin, Afrikaander arkası üçüncü, KV 8 dördüncülüğü ve de son olarak Ankara'da Gökyüzü, Çakmakşah arkası üçüncülüğüyle artık kazanması gereken bir form düzeyine ulaştığını gösterdi. Rakiplerine göre kilosu ağır olsa da kısa mesafede bu fazlalığın çok da etkileyeceğini sanmıyorum.

ZAFER ATEŞİ: Ara sonrası katıldığı bütün yarışları kazanan Zafer Ateşi, hiç şüphe yok ki bu grupta bu mesafeleri en iyi koşan isim. Geçen sene aynı mesafede G1 TJK Koşusu'nu kazanan safkan, G2 Boğaziçi Koşusu'nu da potoda kaybetmişti. Koşunun tempo olarak da lehine olacağına inandığım Zafer Ateşi'nin kendisini çok yakından tanıyan jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde koşuyu kazanmaya yakın olduğuna inanıyorum. 

KARA MAÇA: Normalde çok beğendiğim bir safkan. Ancak bugün iki handikapı bulunuyor. Bunlardan ilki dişi olması, ikincisi ise Yonaguskaların sentetikteki berbat istatistiği. Birinin üstesinden gelse diğerinin altında kalabilir. Yarış içerisinde dikkatle takip edeceğim bir isim olacak ve eğer kazanırsa çok başka noktalara gelebileceğini düşünüyorum. 

MOSTAR KÖPRÜSÜ: Bosna Hersek ile ana baba bir kardeş olan Mostar Köprüsü'nün bu yarış için yeterli hazırlıklara sahip olduğu görülür. Kayasel'le aynı ahırdan çıkan safkana Ahmet Çelik'in deklaresi de dikkat çekiyor. İlk startında potoyu önde geçebilir. Elbette koşu içerisindeki rakiplerinden Atlı Ahmet'in dereceli işleri, İntercoler'ın hem en erken doğumlu tay olması hem de en uzun işlere sahip olması, Koşanaslan'ın idman pistindeki parlak görüntüsü de ihmal edilmemeleri gerektiğine işaret ediyor. 

Serkan Yaşar İstanbul Altılı Tahminleri

2. ALTILI

1 GİZMO BANKO
9.6.3.1.4.8.5.7
3 ZAFER ATEŞİ // 4.5
1.8.6.9.4
6.1.4.5
2.1.6.4.9

56 TL // 168 TLEtiketler

Yorum Gönder