Hasan Kurtuluş

Bugün bol bol arama programı var. Gerçi biz doldurduğumuzda ya ilk at önerdiğimiz ya da koşunun favorisi kazanıyor. Böyle de bir talihsizlik. Misal kaç defa iki bankoyla altılı bulduk. Hepsinde de 300 - 500 TL ikramiye verdi. Bakıyorsun kapalı koşuda favori gelmiş. Tam tersini yapıyorsun, favoriyi yıkıyorsun, zayıf bıraktığın yer patlıyor. Böyle de şans mı olur. Ama bugün bunu aşabileceğimizi düşünüyorum. 

KATRECİK

Adana'daki ilk koşusunda yarışa pek iyi başladığını söyleyemem. Başlarda sallandı ama sonrasında toparlanıp dışa açıldı. Düzlükte zaten jokeyi ne istese yaptı. Sonlarda kazanan at kadar rahat bir biçimde aynayı geçti. Annesi Nursu, bir Velociraptor kısrağı olsa da kısa süren yarış hayatındaki iki birinciliği de çimde. Ayrıca Nursu, Grup 2 Mehmet Akif Ersoy'u kazanan Argünhan'la kardeş. Bir diğer kardeşi de yine çimde kazanan Eyes Of Falcon. Papa Clem'in taylarının kazandığı beş yarışın dördünün çimde olması da bize yeterli güveni sağlıyor. Taylarda iki kilo bile çok önemlidir. Hele ki böyle gruplarda sonuca doğrudan etki eder. 

ÇAKIRDAĞLI

Aralık ayında Turgay Başkan arkasına girdiği yarışta bazı sinyaller vermişti. Sonra KV 6 dördüncülüğüyle, tamamdır, dedirtti. En son da KV 8'de yaptığı üçüncülükle noktayı koydu. Peter Pans Dream, Barth Boy, Kick Collen, İnto derken tam istediği gibi hızlı da geçecek bir yarış bulmuş, affeder mi? Affetmez. 

BURSA KOŞU İSTATİSTİKLERİNE GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYINIZ. 

KARDEŞCAN

Çimde koştuğu tek yarış fiyaskoydu ama o zamanlar bu kadar iyi durumda değildi. Ayrıca kardeşi Cankardeşlerin pedigrisi Kardeşcan'dan daha fazla kuma yatkın olmasına rağmen çimde kırılmadık rekor bırakmamıştı. Bence bugün Kardeşcan, iyi koşarak kazanacak. Ama yanılıyorsa ve olağan dışı bir şekilde çimde gerçekten yürümüyorsa koşu karışır. Bu yüzden riskli bir tek. 

BURSA AT YARIŞI GALOPLARINI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ. 

EGENİN ASLANI:

Start verilir verilmez liderliği alıp sonlara kadar dayanabileceği bir rakipleri buldu. Son katıldığı koşuda geçildiği safkanlar bir önceki Grup koşuda karşılaşıyor. Ayrıca o gün Afrikaander vardı. Yarış boyunca nefesi ensesindeydi. Bugün temposunu bozabilecek o ayarda bir rakip göremiyorum. Çıktığı gibi bitirir. 

5. koşuda Master Wizard yerine 4 King Bakırtaş eklenmiştir. 11.30

Hasan Kurtuluş Bursa Altılı Tahminleri

1. ALTILI

6.7.1.3.2
6.4.7.9.1.11
3.1
4 ÇAKIRDAĞLI BANKO
14.5.3.9.1.16.15.12.13.4
8 KARDEŞCAN // 9.1.3.5

42 TL

2. ALTILI

Dördüncü ve beşinci ayağın yerleri karışmıştı, düzeltildi. 11.29

4 ÇAKIRDAĞLI BANKO
14.5.3.9.1.16.15.12.13.4 
8 KARDEŞCAN // 9.1.3.5
2.3.1.4.6.8.9.5
1 EGENİN ASLANI BANKO
13.5.18.3.7.1

33.6 TL 

NALKAPON DAYI'NIN İSTANBUL TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.