09 Mayıs Foto Finiş İstanbul At Yarışı Tahmini


CHAOTIC: Hem kısa hem de uzun mesafede katıldığı koşularda sergilediği performansla bu gruptan farklı bir tay izlenimi veren Chaotic, özellikle son startında erkek rakiplerine üstünlük kurarken ilerisi için umut vermişti. O gün geçtiği Berken'in bir sonra girdiği KV 9 koşuda elde ettiği Burgas arkası ikinciliği de önemli bir detay. Bugün daha uzun mesafede hemcinslerine karşı mücadele edecek olan Chaotic'in çim piste de yatkınlığı ile zorlanmadan kazanmasını bekliyorum. 

DAY SPRING//DEEP STORY: Yarış hayatının ilk koşusunda start verilir verilmez aldığı liderliği sonlara farkı açarak taşıyan ancak geriden gelen güçlü rakibi Shine On Me'ye boyun eğen Day Spring, Bu defa mesafenin de kısalmış olmasıyla beyaz bayrak ayna yapabilir. İphigenia temsilcisi olan Deep Story ise bence daha yatkın olduğu çim piste ilk kez çıkacak olmasıyla bugün farklı bir performans beklediğim taylardan. 

G1 ANNELER GÜNÜ KOŞUSU: Gül Hatmi, ara sonrası katıldığı mücadelede 7. olmuştu ama aynı yarışın altıncısı Hızlı Ahmet, dün G1 kazandı. Bu yüzden o yarışı pek ölçü almamak gerekiyor. Geçtiğimiz yıl bu grupları geçmeyi başaran safkanı ön planda değerlendireceğim. Kum pistte gördüğü yarışların ardından hem stil değiştiren hem de daha iyi koştuğu çime çıkan Aryaliva, geçtiğimiz yıl bu yarışı üçüncü olarak bitiren Günyeli, geçtiğimiz yıl Mehmet Kaya ile Haralar Koşusu'nda dördüncülük elde eden ve gördüğü yarışlardan sonra formunda ilerlemeler olan Gardal Gülü, benim burada şans vereceğim safkanlar.

ROMANI KALİBRE: Henüz üçüncü startında Red Luck, Real Runner, Light Of Darkness gibi kalite atlar arasında sergilediği muhteşem performansla göz dolduran safkanın o gün kaybetmesinin belki de en önemli nedeni jokeyinin ilk kez bu safkana biniyor olmasıydı. Çünkü Ahmet Çelik'in süratli safkanı nerede nasıl yürüteceği konusunda çok başarılı olduğunu söyleyemeyeceğim. Eğer o gün Özcan Yıldırım, kazanan atı tercih etmemiş olsaydı Romanı Kalibre üçte üç yapabilirdi. Bu kez jokeyinin kantarmasına daha hakim olacağı bu koşudan birincilik çıkartmaya yakın olduğunu düşünüyorum. 

FULL THROTTLE: Ulan Bator geçtiğimiz yıl bu koşuyu çıktığı gibi bitirmişti. Ancak bu sene Ardaşah, Beklenen gibi rakiplerinin ona bu fırsatı tanıyacağını sanmıyorum ve bu durum da bu safkanının işini zora sokacaktır. Yüksek tempoda koşulmasını beklediğim bu mücadelede geriden gelecek olan safkanları daha şanslı buluyorum ve bunlar arasından da Full Throttle'ın kendisini çok yakından tanıyan, daha önce birlikte iki A3 kazandığı jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde potoyu önde geçmesini bekliyorum. 

Foto Finiş İstanbul At Yarışı Tahmini

1. ALTILI

6.5.3.1 // 2.4
2.5.4.6
1 CHAOTIC BANKO
1.3.6.2
4.6 // 13.12.2.18
15.12.5.14

35.84 TL

2. ALTILI

1.3.6.2
4.6 // 13.12.2.18
15.12.5.14
7 ROMANI KALİBRE // 2.6
6 FULL THROTTLE BANKO
14.16.9.10.7.2.11.6

35.84 TL

NALKAPON DAYI'NIN İSTANBUL TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski