01 Mayıs Foto Finiş Ankara At Yarışı Tahminleri

 

İREM SU: İrem Su, aradan sonra geldiği bütün koşularda iyi koşan, bugünkü jokeyi Özcan Yıldırım ile de bütünleşmiş bir kısrak. Bu koşu için epeydir düzenli hazırlıklar yürüten, yaptığı kısa ve uzun işlerde iyi bir form tuttuğunu gösteren kısrağın rakiplerinin denkliği ile iyi bir geri dönüş yapmasını bekliyor ve banko olarak öneriyorum. 

YAĞIZALP: Üç yarış önce Adana'da ikinci olurken buradaki rakiplerinden bazılarını geçmişti. Daha sonra seviye ilerleterek katıldığı koşudan birincilikle ayrılırken daha sert gruptaki çim pist mücadelesinde Oğlum Batuhan, Çığgüzeli, Sakarya Güzeli arkasında bir boy farkla dördüncü oldu. Katıldığı her koşuda bir öncekinden iyi mücadele eden Yağızalp, bugün de uygun grupta start alacak olmasıyla ön planda.

İŞİNİBİLİR: Geçen sene İstanbul'da Mehtar'ı, Aşkabat'ı, Özgünstone'u geçmeyi başaran safkan, bu sezona da iyi başladı denilebilir. Bu mesafede Gökyüzü, Wanpir, Yetim Ahmet'in hemen dibinde bitirdiği koşu sonrası Wanpir, Ildır Esintisi arkası üçüncülüğü ile dikkat çekti. Daha zayıf rakiplerle koşacağı bu mücadeleden birincilikle ayrılabilecek durumda. 

FEARLESS ACTIONJokey tercihleri yarışseverin işini kolaylaştıran faktörlerden biridir. Son dönemde üstü düzey yarışlardaki jokey tercihleri kafa karıştırmaya başladı ki özellikle Gazi'nin yaklaştığı şu dönemde 3 yaşlı İngilizlerde bu durumla sıkça karşılaşacağız. Bugün de öyle bir yarış var. Kimi bindiği attan inmiş, kimi binebileceği ata binmemiş. Elbette bunu bir dipnot olarak paylaştım. Çünkü benim favorim Fearless Action olacak. Verdiği aradan sonra katıldığı koşuda banko önerdiğim ve beni yanıltmayan safkan, bugün Hasafet ile Doğa Kanunu'nun önde birbirlerini sürüklemelerini beklediğim bu koşunun da en şanslı ismi olacaktır. 

BLINDING LIGHT: Beşinci ayak yine dengesiz bir koşu olarak karşımıza çıkıyor. Katılan safkanların güç dengesinin eşitliği işimizi biraz zorlaştırıyor. Burada üzerinde duracağım safkan ise Blinding Light olacak. İzzet Aksoy Ekürisi Penelopiad gibi iyi bir anne buldu ve alabildiği en yüksek verimi almaya çalışıyor. Blinding Light'ın annesi My Bianca da onun kızı. Bu safkanların ortak özelliği ile ise uzun mesafelere yatkın olmaları. Yani henüz 1400 üzeri koşmayan Blinding Light'ın gerçek gücünü gördüğümüzü sanmıyorum. Bugün de mesafenin 1600'e çıkmış olmasıyla daha iyi bir performans bekliyorum. 

Foto Finiş Ankara At Yarışı Tahminleri

3 İREMSU BANKO
2.1.3.4
3 İŞİNİBİLİR // 5.8
3.4.6.1.8.5
4.6.2.1
1.11.7.8.12.4.6

47.04 TL // 141.12 TL

HASAN KURTULUŞ'UN ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.