Türkiye Jokey Kulübü'nün resmî yayın organı TJK'da yayınlanan programların %90'ının zaman kaybı olduğunu ve yarışsevere hiçbir katkı sunmadığını defalarca dile getirmiştik. Enver Arslan'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen ve her hafta ekrana gelen Farklı Analiz isimli programda kahve muhabbettinden öteye geçilemiyor. Birkaç yarışsever bir araya gelip o hafta koşulan koşuları tartışsa eminiz ki çok daha kaliteli ve nitelikli yorumlar yapabilirler. 

12 Nisan 2020 Pazartesi günü TJK TV'de yayınlanan programın bu haftaki konuğu Türkiye Jokey Kulübü yöneticilerinden Selman Taşbek'ti. Elbette, bir TJK yöneticisi konuk olunca birçok sıkıntısı olan yarışseverde de bir beklenti oluşuyor. Ama nafile. Bekliyorsunuz, bekliyorsunuz, bekliyorsunuz... Sadece bekliyorsunuz. Ne konuk ne de sunucular hiç oralı değil. Yarışsever'in y'si konuşulmuyor. İşin ilginç yanı ise programın formatı tamamen unutuluyor ve tartışmalı birçok koşu işlenmeden zamanın yetmediği öne sürülerek program kapatılıyor. Saatlerce devam eden kahve muhabbetinden ötürü yarışseverin beklediği koşuların hiçbiri işlenmiyor. Yani yarışsever ne programda ne de TJK yöneticisi Selman Taşbek'te aradığını bulabiliyor. 

URFA 1 DEVRETTİ, URFA 2'Yİ 4 KİŞİ BİLDİ - İŞTE KUPONLAR

Asıl kepazelik ise programın sonunda yaşanıyor. Haftanın en iyilerinin alelacele gösterildiği bu bölümde haftanın jokeyi, antrenörü, aprantisi, atı, at sahibi, yetiştiricisi vs. açıklanıyor. Programın konuğu olan Selman Taşbek, moderatör Enver Arslan'a haftanın yetiştiricisi seçilen Eliyeşil Ekürisi'nin yetiştiriciliğini yaptığı safkanın adını soruyor. Enver Arslan'ın nutku tutuluyor, Atahan Zilcioğlu "Acaba sığar mıyım?" düşüncesiyle masanın altına bakıyor. Çünkü ikisi de bihaber, ikisi de çaresiz. Twitter üzerinden birilerinin yazacağını filan söyleyip beklemeye koyuluyorlar. Ardından Silent Wave yanıtı geliyor. Onun üzerine konuşuyorlar. Ama durun bir dakika. Birkaç dakika içinde düzeltme yapılıyor: "Aslında Silent Wave değilmiş, Castle Rising'miş." Adamların yaptıkları programdan haberleri yok. Sizce yarışsevere faydalı olabilirler mi? 

Biz, geçtiğimiz haftalarda hazırladığımız bir içerikte TJK'nın nasıl bir program hazırlaması hâlinde yarışsever için en verimli verileri sağlayacağı hususunda fikir beyan etmiştik. Umarız, düşüncelerimizi dikkate alırlar. Aksi durumda biz şu soruları sormaya devam edeceğiz: 

Türkiye Jokey Kulübü, yarışseveri yok saymayı, aptal yerine koymayı ne zaman bırakacak? Bu boş muhabbetlere ayırdığı parayı daha nitelikli programlara ve yorumculara aktarmaya ne zaman başlayacak? 

TJK'YA YENİ PROGRAM TAVSİYESİ HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ.