TJK e-Bayi'ye Nasıl Para Yatırılır?

 Bir önceki içeriğimizde TJK e-Bayi'ye nasıl üye olunacağını işlemiştik. Bu kez de üyelik işlemini tamamlayanlar için nasıl para yatırılacağını anlatacağız. Ayrıca içeriğimizin sonunda hiç işlem ücreti ödemeden para yatırma ile alakalı sizlere bir tüyo vereceğiz. 

TJK e- Bayi Hesabıma Nasıl Para Yatırırım?

TJK hesabınıza para yatırmanın birçok yolu mevcut: İnternat bankacılığı, telefon bankacılığı, mobil bankacılık, ATM vasıtasıyla mevcut banka kartınızla ve yine ATMlerden kartsız işlemle hesabınıza para yatırma işlemi yapabilirsiniz. 

Neredeyse bütün bankalarda benzer yol haritası var. Örneğin herhangi bir bankanın ATM'sinden kartsız işlem yaptığınızı varsayalım. "Giriş" tuşuna basıp açılan ekranda "Ödemeler"i seçtikten sonra "Şans Oyunları" seçeneğini işaretliyoruz. Muhtemelen sizden TJK'nın kodunu isteyecektir. Bu kod karşınızda duran ekranda "01, 11, 23" şeklinde yazıyor olacak. Unutmayınız ki her banka için bu kod farklıdır. 

100 TL ve Üzeri İşlemlerde Para Talep Etmeyenler

Elbette her bankanın bu işlem için belirlediği bir ücret var. Fakat Türkiye Jokey Kulübü'nün anlaşma sağladığı birçok banka, 100 TL ve üzeri yatırımlardan kesinti yapmıyor. Bu bankaları sıralayacak olursak Akbank, Denizbank, Halkbank, İng, QNB, Şekerbank, TEB, yapı Kredi, Vakıfbank ve Ziraat Bankası şeklinde yazabiliriz.

Hiçbir Ücret Talep Etmeyenler

Herhangi bir yatırıma hiç ücret talep etmeyenler ise Enpara ile Fibabanka. Eğer bu bankalarda hesabınız bulunuyorsa hangi miktar olursa olsun hiçbir ücret ödemeden para yatırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Aslında bütün bankalarla ya da en azından devlet bankalarıyla bu anlaşma sağlanmalı. Çünkü yatırılan 10 TL'nin 3 TL'sinin işlem ücreti olarak alınması hiç hoş değil. 

Hiç Para Ödemeden Hesabıma 100 TL Altı Aktarmak İstiyorum

Elbette her zaman 100 TL'miz olmayabilir. Daha düşük bir miktar yatırmak isteyebiliriz. Bunun için sistemi kandırmamız gerekiyor. Diyelim ki 20 TL'ye sahibiz ve bunu e-Bayi hesabımıza aktarmak istiyoruz. Bu durumda yapılması gereken şey, yakınlarımızdan yahut arkadaşlarımızdan 100 TL alıp ya da o yirmi TL'yi 100 TL'ye tamamlayıp hesabımıza aktarıyoruz. Buradaki en önemli husus şu: Eğer kartsız işlem yapıyorsanız yatırdığınız paranın bir kısmını geri çekemezsiniz. Yani mutlaka kendi banka hesabınızdan aktarmış olmanız gerekiyor. Bunu ister ATM'den kartla, isterseniz banka hesabınıza yatırdığınız parayı online işlemler veya mobil bankacılık yoluyla yapabilirsiniz.

Para hesabımıza yattığında 80 TL'sini hemen geri çekiyoruz. Bu işlemi hemen yapmanız gerekmiyor. Ancak parasını iade etmenizi bekleyen bir kişi varsa para yatar yatmaz geri çekebileceğinizi bilmeniz açısından altını çiziyoruz. 

Aşağıdaki tabloda hangi bankada hangi yollardan para yatırabileceğiniz ve 100 TL altı işlemlerde ne kadar para ödeyeceğiniz yazmaktadır: Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski