Serkan Yaşar

DUMANOĞLU: Yarış hayatının henüz ikinci startında kum pistte Grup 2 Karacabey Tarım İşletmeleri Koşusu'na katılan ve dördüncü olarak ayrılan Dumanoğlu, daha sonra çim pistte ve de sentetikte koştu. Bir dönem arızalanan safkan, bu sorunun çözülmesinin ardından İzmir'e getirildi ve de kum pistte birbirinden başarılı iki yarış yaptı. 1400 metre mesafede Biceroğlu ve Şifne Efesi gibi rakiplerine çok kolay hâkim olan Dumanoğlu, akabinde 1900 metre mesafede Makrıköy ve Tekiner arkası üçüncülük elde etti. Bugün çok daha uygun grupta hem de Halis Karataş ile piste çıkacak olan safkanın ağır kiloyu kaldırarak rakiplerine üstünlük sağlayacağına inanıyorum. 

STARRY NIGHT: Bu koşuda hem Avukat'ın hem de hem de Ateşin Kanatlarının bulunması Starry Night için dezanataj gibi dursa da kısa mesafede ne kadar etkili olduğunu evvelki sene ispatlamıştı. Bugün muhtemelen Ateşin Kanatları liderliği alacak, Avukat onu takip edecek ve de Starry Night da onlara fazla avans vermeden izlerini sürecektir. Düzlüğe gelindiğinde ise mücadelenin daha çok Ateşin Kanatları ile Starry Night arasında geçmesini ve de bankomuzun sonlara doğru hâkim olarak kazanmasını bekliyorum. 

TUNÇ SİPERİ: Kalite olarak gruptan epey iyi olan Tunç Siperi, çok uzun zamandır da hazırlıklarını sürdürüyor. İdman pistinde gerçekleştirdiği kısa - uzun işlerle kondüsyon açığını kapatan kalite safkanın normal şartlar altında bu grubu geçmesi beklenir ancak pistin kuma dönme olasılığı ve de kurgum sürpriz aramaya müsait olduğundan ben burada çok at yazacağım. 

NO REGRET: Black Phantom şimdiye dek katıldığı mücadelelerde üç kez ikinci olurken yedi defa kazanma başarısı gösterdi. No Regret ise son koşularında elde ettiği kolay birinciliklerle dikkat çekti. Bugün ikisini birbirinden ayrımak zor görünse de ben No Regret'e rakibinden biraz daha fazla güveniyorum çünkü ona kıyasla daha az yıprandı. Halis Karataş da az atlı mücadelelerde iyi yer tutup son noktayı ustaca koyuyor. 

SON YAPRAK: On beş gün önce yedi aylık bir aradan dönen kısrak o gün aprantisinin pistin azizliğine uğradı. Koşunun her yerinde kolay görünen Son Yaprak, potoya yakın kaybettiği o koşuda sürpriz durumda olmasına rağmen Hasan Kurtuluş'un şablonunda üçüncü sırada şans tanınan bir isimdi. Bu yüzden daha çok ilgimi çekti. Son Yaprak'ın kariyerinin başlarına dönecek olursak İzmir'deki ilk koşusunda King Man Go kazanırken ikinci olduğunu ve de Kuru Soğan'ı gerisinde bıraktığını görebiliriz. İzmir'in iyi atçılarından Temel Ekürisi son yıllarda başarılı safkanları sahaya getirdiler. Aradan çıkan atlarını da çok iyi hazırlıyorlar. Son Yaprak da bunun son örneği denilebilir. Ben bugün bu kısrağın Bekir Mert Mırık idaresinde çok farklı bir performans sergileyerek kazanacağına inanıyorum. 

Bugün maidenlerde ve de Tunç Siperi'nin katıldığı kısa vadeli mücadelede sürpriz bulmaya çalışacağız. Kalan ayakların üç aşağı beş yukarı belli olduğunu düşünüyorum. Şansınız bol olsun. 

Serkan Yaşar İzmir Altılı Ganyan Tahminleri

1. ALTILI

3 DUMANOĞLU BANKO
5.7.8.4.1.6.3.2
3 STARRY NIGHT BANKO
3.7.1.8.5.4
13 TUNÇ S. //// 10.1.2.8.6.4.3.7.5
3.9.10.1

13.44 TL // 134.4 TL

2. ALTILI

3.7.1.8.5.4
13 TUNÇ S. //// 10.1.2.8.6.4.3.7.5
3.9.10.1
2.1
1.4.8.6.3.7.5.2
8 SON YAPRAK BANKO

13.44 TL // 134.4 TL

NALKAPON DAYI'NIN İZMİR ALTILI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.