Serkan Yaşar

MİRACOLO: Evvelki sezon üst düzey yarışlara katılan Miracolo, beklenen yarışları yapamasa da katıldığı sayıca az yarışlarda ortaya bir seviye koydu. Bu seviye de bu gruptan fazlaydı. Bu koşu için yapmış olduğu son iki çalışmasındaki iç pistte 1000'i 1.03.5 ve de sentetikte 400'ü 22.5 dereceli işleriyle form tuttuğunu gösteren safkan, uygun grubu gerisinde bırakabilecek güce de, potansiyele de sahip. 

TURAP BEY: Şimdiye kadarki koşularında kısa mesafe aralığında gidip gelen safkanın bugün ilk defa mesafesine çıkıyor olduğunu söyleyebiliriz. Ana baba bir Kardeşi Baypatron ve de anneden kardeşleri olan Kışlalı ile Karayama'nın da uzayan mesafelerde ne kadar etkili olduğunu biliyoruz. Uzun bir hazırlık döneminin ardından yeniden pistlere dönecek olan safkan, başarılı ve de kendisini yakından tanıyan jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde potoyu önde geçmeye aday.

BOZDAĞ BEYİ: Kızılyağız'a potoda geçildiği yarıştaki dört kiloluk dezavantaj bu koşuda yarım kilo avantaja dönüşmüş durumda. Ayrıca koşunun da çok düşük tempolarda seyretmesini bekliyorum. Bu gidişat da en çok Bozdağ Beyi'ne yarıyor. Kilo farklarının koşulları eşitlediği bu koşuda kendisini yakından tanıyan pilotu ile sonuca gidebileceğine inanıyorum. 

MAMBA FOREVER: Yarış hayatının ikinci startında kazandığı koşudaki dereceyi 2 saniye geliştiren Mamba Forever, bu koşudaki Kocavezir'e geçilirken öndeki sert tempoya girmesinin dezavantajlarını son metrelerde yaşadı. O koşuda Halis Karataş'ın taya çok güvendiğini ve de bu inancın ona hata yaptırdığına inanıyorum. Bu defa daha sabırlı davranarak buradan galibiyetle ayrılabileceğini ise 1000'i 1.01 dereceli çalışmasıyla gösteriyor. 

PEXUSS: Son altı aydır potoyu önde geçemeyen safkanın son iki koşusunun bu yarış için önemli referanslar olduğuna inanıyorum. İki koşu öncesinde Satış-1'de ikinci olurken buradaki Aslansütü'ne 6 boy fark yapmış, bir sonra katıldığı mücadelede ise dişilere mahsus H-16 yarışta Aymelekcan ve de Subike gibi güçlü rakiplerin birkaç boy gerisinde bitirmişti. O gün Aspurçe, Hopa Şahı, Altınzele gibi bu gruptan daha iyi durumdaki atları geçmiş olması da yakaladığı formu daha iyi anlamamızı sağlıyor. Son dönemin başarılı aprantilerinden biri olan ve de yakaladığı şansları iyi değerlendiren Görkem Özçelik ile iştirak edeceği bu koşuda özlediği birinciliğe ulaşacaktır.

Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

4.2.5.8.3
10.3.8.1.9.2.10
4.6.7.1
4.3.1.2.7
4 MAMBA FOREVER // 2.6
2 PEXUSS BANKO