Serkan Yaşar

ÇİPÇE // LAKERS: Yarış hayatının ilk koşusunda İstanbul'da ekürisi Ciao Ciao Ciao'ya kaybeden Çipçe, orjin bakımından dikkat çeken bir isim. Ayrıca kaba kumda da sentetik kadar iyi koşacağına inanıyorum. Aracı Ekürisi'nin atları son dönemde çok formsuz ve de eskisi gibi sınıf atlar çıkartamıyorlar. Ocak ayından bu yana koşan tayları sadece üç kere kazandı. Ancak ben Çipçe'nin formunun son dönemde piste çıkan atları arasında en iyisi olduğunu söyleyebilirim. Uzayan mesafelerde bu taya dikkat etmek gerek. Lakers'ın anası Çamsakızı'nı hatırlayanlar muhakkak vardır. Her mesafede eksiksiz koşan bir kısraktı. Onun orjinini geriye doğru açtığınızda Lakers'ın ikinci anası Gülizar'ın bir Thunder Best temsilcisi olduğunu Cool Girl ve de Doğubeyi gibi açık yahut grup koşu kazanmış safkanlarla kardeşliğini tespit edebilirsiniz. İyi orjin, iyi eküri. Ayrıca ıslak pistteki 1000'i 1.01 işi de oldukça etkili.

KINGSMAN: Evvelki yılın flaş atlarından biri ve de Gazi üçüncüsü olan Kingsman, Gazi sonrasında Büyük Taarruz ile Ankara Koşularında da potansiyelini gösterdi. Gazi'nin ardından 22 Kasım tarihine kadar koştuğu bütün koşularda iyi neticeler alıp geri çekilen Kingsman, Şubat ayından bu yana Ankara'da sürdürdüğü kısa ve de uzun işleriyle nefes yönünden eksiklerini giderdi. Bugünkü rakiplerine bakıldığı zaman, yarış gören Demirkurt ile Juno Moneta dışındakilerin tehlike arz etmeyeceği açık. Ancak hiçbirinin Kingsman seviyesinde olmadığı da ortada. Sonlara doğru rakiplerini ayırmasını beklediğim safkan; Demirkurt ve de Juno Moneta'yı ikincilik mücadelesiyle baş başa bırakacaktır. 

SANBERK: Bundan birkaç ay önce 1900 metre kum pistte Sülünbike, Egeberk, Torosdağı, Umutlu ve de Son Oğul gibi erkek rakiplerini gerisinde bırakmayı başaran Sanberk, verdiği aradan sonra katıldığı iki mücadelede de iyi performans sergiledi. Bugün Köçek ile Kışmasalı'nın bir arada bulunması temponun Sanberk'in istediği ölçüde yükselebileceğine işaret ediyor. Gördüğü yarışların ardından eksiklerini gideren kısrağın bugün buradan birincilikle ayrılması normal sonuç olacaktır. 

Serkan Yaşar Ankara At Yarışı Tahminleri 

1.5.2.4.7.9 // 6.8
10.5.7 // 6
2.3.4.5.7.1.6.8
3 KINGSMAN BANKO
6 SANBERK BANKO
7.8.5.10.12.1.6 // 13.11

70.56 TL // 161.28 TL

NALKAPON DAYI'NIN ANKARA TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.