Serkan Yaşar

YÜKSELABİ: Evvelki sene kariyerine başladığı dönemde en azından bir kısa vade atı olacağını gösteren Yükselabi, bir ara geriye giden bir form grafiğini sahip olsa da bu sene Mart ayında yeniden toparlanarak son katıldığı yarışta Sancar, Bozkara gibi rakiplerini gerisinde bıraktı. Uzun mesafelerde henüz kendini ispat edememiş olsa da rakiplerinin uygunluğu ve de orjin bakımından yatkınlığı dikkate alındığında bugün yine etkili bir yarış beklenebilir. 

AGE OF FIRE: Ateşinkızı temsilcisi olan safkanın babası da Torok. Kurtel Ekürisi'nin bir başka Torok tayı var mı bilmiyorum. En azından ben hatırlamıyorum. Fakat şimdiye kadar ki Torok-Marlin eşleşmelerinden alınan dört taya baktığımda içlerinden en başarılısı olan ve grup koşu ikinciliği bulunan Prenses Zülal'in anne hattının bile Age Of Fire kadar iyi olmadığını söyleyebilirim. Kağıt üstünde farklı duran ve de uzayan mesafelerde iyi işler çıkartabilecek bir taya benzeyen Age Of Fire, yarış hayatının ilk koşusundan birincilikle ayrılabileceği bir grup bulmuş. 

KAYASEL: Evvelki sene bu tip gruplarda tabelalar elde eden, Ankara'da Bosna Hersek, Kayasel ve de Gülhatmi'ye az farkla geçilen Kayasel, bu sezon bambaşka bir kimliğe büründü. Adana'da çim pistte katıldığı son koşusunda yeniden buluştuğu Ahmet Çelik idaresinde, güçlü Kazibertleri geçmeyi başaran Kayasel'in buradan birincilikle ayrılması beni şaşırtmaz. 

ÇİRÇUZ: Bu yıl içerisinde henüz geçilmeyen Çirçuz'un rakiplerinin çoğu formsuz ya da zayıf. Geçebilecek potansiyelde olan safkanlardan biri olan Lady Of Parthenia'dan da Kocakaya inmiş. Koşunun temposunun da kısrağın çok işine geleceğini düşünecek olursak birinciliklerine bir yenisini eklemesini bekleyebiliriz. 

İLLÜZYON // KAR KIZ: Her iki safkan da evvelki sene katıldığı üst düzey yarışlarda rüştünü ispatladı. Bu yıl da kaldıkları yerden devam edebilme ihtimalleri de çok yüksek. Benim bu gruptaki isimler arasında koşunun dengesini değiştirebilme ihtimalini yüksek bulduğum kısrak ise Atomic Blonde. Kazandığı ilk yarışta banko olarak değerlendirdiğim bu safkanın da gücüne inanıyorum ve de ihmal edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. 

Serkan Yaşar İstanbul Altılı Ganyan Tahminleri

2. ALTILI

8.4 // 5.6
1.6.4.5.3
5.1.10.4.3
1 ÇİRÇUZ BANKO
6.7.2 // 1.5
5.6.9.8.1.2

63 TL // 157.5 TL