Serkan Yaşar

SECRET BLOOD//SUN TIME: Secret Blood'ın uzun mesafe çim pist yarışlarında güçlü rakipler arasında çok başarılı performansları bulunuyor. Bugün Müslüm Çelik, kazandığı iki attan inerek onu tercih etmiş. Yaklaşık olarak beş aydır koşmuyor olsa da kalite olarak bu grupla baş edebileceğinden şüphem yok. Müslüm Çelik uzun zamandır 50-51 kg safkanlara deklare olmadığından burada bir safkana daha parantez açmak istiyorum: Sun Time, verdiği ara sonrası katıldığı ilk mücadelede düzgün aksiyonlarla potoya uzanırken dikkat çekerken İmpulsive, Romolo, Karabayırlı, Fırat Ateşi gibi rakiplerini gerisinde bırakmıştı. Evvelki sene Ankara'da iyi gruplarda yaptığı yarışları bu sezona da taşıyacağa benzeyen safkan, boş kilosu ile birinciliğin güçlü adaylarından.

OĞLUM SAVAŞ: Anası uzun mesafede grup koşu galibi Actargo olunca dikkat çeken bir tay olduğunu söyleyebilirim. Son koşusundaki dokuzunculuğu çok uzun ara sonrası olmasına rağmen koşuyu üçüncü bitiren safkanla arasında pek bir fark yoktu. Bu kez artan kondüsyonu ile tatlı bir sürprize imza atabilir. 

PASTORAL SENFONİ: Bu grubun üzerinde bir safkan olan Pastoral Senfoni, formda isimler arasında muhteşem bir geri dönüşe imza atmıştı. Bugün de önde yüksek tempo olmasını beklediğim bu mücadelede uygun kilosunun avantajıyla kazanması normal sonuç olacaktır. 

THE RED SONYA: Safkanın anası Marla Singer, Bawikal gibi kum pistte mesafe dinlemeden çok etkili yarışlara imza atmış bir safkanla anadan kardeş. Bundan önceki kum pist yarışlarına baktığımız zaman yalnızca Açık 3 koşuda güçlü rakiplerine boyun eğdiğini görüyoruz. Diğer mücadelelerde çok rahat ve de dereceli birinciliklere imza attı. Vermiş olduğu kısa aranın ardından yeniden pistlere dönerken uygun bir grup seçen safkanın ilgililerinin de burayı hedef yaptığına inanıyorum. 

DOCILE GIRL: Katılmış olduğu son iki çim koşusunda da etkileyici bir performans sergileyen kısrak, oldukça cazip durumlarda katıldığı bu yarışlarda çok yakın ara mağlup oldu. Bu defa Müslüm Çelik'in deklare edilmesi ise ilerleyen formunun birincilik ile süslenmek istemesinden ileri geliyor olabilir. Zorlu mücadelede favorim olacak. 

OĞLUM BATUHAN: Kaizbertlerin her mesafeyi koşması bir yana Oğlum Batuhan'ın ana hattı uzuna çok yatkın. Kısrak babası Tigres Light taylarının birinciliklerinin %40'a yakını 1900 metre ve üzerinde ayrıca Tigres Light'ın da yabancı menşeili olduğunu ve de Monarch Ach ve de A keen Queen gibi ülkemizde kalite safkanlar kazandırmış aygır ve de kısraklarla aynı hattan geldiğinin altını çizmek lazım. Şimdiye kadar yaptığı yarışlarda sergilediği performansla bu grupta önde gelen atlardan biri olduğunu gösteren safkanın son koşusunu tekrarlaması durumunda kazanmasını bekliyorum. 

Serkan Yaşar Adana Altılı Tahminleri

2. ALTILI

3.8.6.1.7.4
7.5.3.4.2.1.9.12
6 PASTORAL SENFONİ // 2
1 THE RED SONYA BANKO
8.6.3.2.1.11.10
6.1.2

80.64 TL // 161.28 TL