TJK TV Canlı Yayın
Canlı
wb_sunny

Son Dakika

Selim Kaya, Suskunluğunu Bozdu

Selim Kaya, Suskunluğunu Bozdu

 
Kamçı hassasiyetinden ötürü - kendi atları dışında-at binmeme kararı aldığını 2021 yılının ilk anlarında katıldığı bir canlı yayında yarışseverle paylaşan Selim Kaya, Samet Erkuş'un attan düşmesinin ardından aynı pistte ve aynı noktada art arda dört atın devrilmesi ve apranti Doğukan Konuk'un ayağının kırılması ile ilgili konuştu. 

Samet Erkuş'un Doktorundan Son Dakika Açıklaması!

Şampiyon jokey "Çirkin Kral" Selim Kaya, açık bir dille TJK'yı hedef alan cümleler kurmasa da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kullandığı cümlelerde işaret ettiği aksaklıkların giderilmesi hususunun TJK'nın sorumluluğunda olduğu herkesçe malum. 

Selim Kaya'nın konuya ilişkin yapmış olduğu paylaşım ise şu şekilde: 

"Kaç gündür camianın önde gelen isimlerinin bu kazaların neden bu kadar sık yaşandığı ile ilgili açıklama yapmasını bekledim. Ben yıllardır antrenör ve at sahiplerine "Lütfen, atınızı seviyorsanız Adana ve İzmir çiminde koşmayın" diyorum. Çünkü koşulan her yarışın safkanlara zarar verdiğini ve bu pistlerdeki keskin virajların kaza riskini arttırdığını düşünüyorum. Hatırladığım kadarıyla son olarak İzmir çiminde Kafkaslı'ya binmiştim. O gün bugündür de at binmedim. Adana çiminde at binmemeye de gayret gösterdim.

Benim naçizane düşüncem şu şekildedir: Eğer atlarınızı seviyorsanız ve atlarınıza binen jokeyleri bir kardeşiniz, hatta, her şeyden önemlisi, bir insan olarak görüyorsanız konuyu bu şekilde ele alın. 

Adana ve İzmir çim yarışları kesinlikle kaldırılmalıdır. Eminim ki hangi jokeye sorulursa sorulsun benimle aynı fikirde olduğunu beyan edecektir."

Sihirli Kantarma Ailesi olarak tecrübeli jokeyimiz Selim Kaya'nın düşüncelerinin altına biz de imzamızı atarız. Gel gelelim, yarışseveri kumarbaz olarak gören, yönettikleri kurumu yabancı yarışlarla kumarhaneye çeviren bir zihniyetten bu kadar hassas davranmasını beklemek biraz saflık olacaktır. Umarız, bizi haksız çıkartılar. Hiç kimsenin cebine girecek herhangi bir meblağ, insan hayatından daha değerli değildir. 

Saygılarımızla. 


Etiketler

Yorum Gönder