GÜNCELLEME: 11 MAYIS 2021

Samet Erkuş'un amcası Şehmus Erkuş, başarılı jokey Samet Erkuş'un son durumu hakkında konuştu: 

"Herkes dua etsin. İyi olacak inşallah. Beklemedeyiz. Durumu ciddiyetini koruyor. Rabb'imden umut kesilmez. Rabb'im bütün hastalara şifa versin."

SAMET ERKUŞ ATTAN DÜŞTÜ, DURUMU CİDDİ

18 Nisan Pazar Adana yarış programının 5. koşusunda Luminary isimli safkandan düşen başarılı jokey Samet Erkuş hakkında son dakika bilgileri gelmeye devam ediyor.

Kafatasında kırık tespit edilen başarılı jokey, beyin kanaması şüphesi ile ameliyata alınırken yarışçılık camiasının tanınmış birçok ismi Samet Erkuş'un son durumu hakkında bilgi aktarıyor. 

Usta antrenör ve at sahibi Engin Bekiroğulları yaptığı son paylaşımda takipçilerine doktorlarla görüştüğünü ve Samet Erkuş'un durumunun çok ciddi olduğu bilgisini edindiğini iletti. 

Ameliyata hem göz hem de beyin cerrahının birlikte gireceği uzun bir operasyon olacağı aldığımız bir başka bilgi. Samet Erkuş'un hayati tehlikesi bulunuyor. 

Saat 23.16 itibarıyla ameliyat hâlen devam etmektedir. 

Samet Erkuş'un ameliyatının bittiği ve yoğun bakıma alındığı, yarın, eğer gerekli görülürse, ikinci kez ameliyata alınacağı bilgisi elimize ulaştı. 

Samet Erkuş Salı gününe dek uyutulacak, hayati tehlikesi devam ediyor. (19.04 2021)

Jokeyimizin yoğun bakımdaki tedavisi devam etmektedir. (20.04 2021)

Aktarılan son bilgilere göre, Samet Erkuş makine desteğinden ayrılıp kendi kendisine nefes almaya başlamış. (20.04 2021)

Samet Erkuş'un doktoru Mustafa İnal'ın yapmış olduğu son dakika açıklamaları:

"Gerekli ameliyatlar yapıldı. Yoğun bir şekilde tedavi ediliyor. Şu anda yaşam destek ünitesine bağlı. Tedavilerinde bir aksama yok. Umuyoruz ki bu tedavilerin sonunda sağlığına kavuşacak. Hafif refleksler veriyor. Bunlar sevindirici şeyler. Ancak net konuşmak için çok erken. Birkaç gün içerisinde daha net bir şey söyleyebileceğimize inanıyorum. "

Dualarımız Samet Erkuş için... Umarız en kısa sürede sağlığına kavuşur, ailesine ve sevdiklerine yeniden sarılır. 

Sen sürprizi seversin Samet, yap bir sürpriz daha... 

Not: Yeni bilgiler edindikçe haberimizi güncelleyeceğiz.

SAMET ERKUŞ'UN ATTAN DÜŞME ANI