Murat Kaya 

GOING PLACES //  CHIL CHIL: Lingfield'da kum pistte kazandığı iki yarışla bu yıla iyi bir başlangıç yapan Going Places, geçen yıl düşük formla çim pistte de etkili olmuştu. Antrenörü Archie Watson'ın mesafe kısalttığı safkanlarla kazanma yüzdesi fazla ve bugün de böyle bir hamle yapmış.  Chil Chil ise geçtiğimiz sezonda çim pistte buklasta çok güzel performansla sergilemiş bir at. Bugünkü koşuda eküri avantajı var ve ayrıca Oisin Murphy'nin biniyor olması da dikkatimi çekti çünkü son birinciliğini yine onunla ve aynı şartlar altında elde etmişti. 

GLOBAL GIANT: Mart ayında Kempton'da katıldığı Listed mücadelede 6 boy farkla çok rahat bir birincilik elde eden Global Giant, buradaki iki sert rakibinin koşudan çıkartılmasının ardından avantajını bir üst seviyeye taşıdı. Lanfranco Dettori ile piste çıkacak olan Global Giant'ın geçtiğimiz yıllarda onunla kazandığı bir Listed yarış mevcut. Az atlı koşuda jokeyinin kaliteli binişiyle bu grubu alt edecektir.

LOVE IS YOU: Dişi Tay Deneme'nin iddialı isimleri arasında yer alan Love İs You, geçen sene Ascot ve Newburry'de katıldığı iki koşudan da galibiyetle ayrılmıştı. Birer Listed ve Grup 2, ayrıca iki de Grup 3 kazanan Glorious Journey ile kardeş olan safkan, Dişi Tay Deneme öncesi sınavında bugünkü Nell Gweyn Stakes'i de kazanıp hem sezona kazanarak başlamak hem de büyük sınav öncesi morallenmek istiyor.

Murat Kaya Newmarket Altılı Tahminleri

3.4.7.6.10
3.2.4.1.6
2 GLOBAL GIANT BANKO
3.5 // 6.2.8
3.1.10.6.4.8 // 11.5
5.1.2

45 TL // 150 TL