Nasılsın yeğenim, iyi misin? Bugün sana müthiş bir Kocaeli kurgusu hazırladım, haberin ola. 

Sene 1992 yeğen. O zamanlar bir adım da Boğa Deviren'di. Pazularıma mermi işlemiyordu. Bir defasında üstüme bir şarjür mermi boşalttılar da bana mısın demedim. Herkes çelik yelek giydiğimi düşünmüştü. Düşmanımın şarjürü boşaldığında üstüne bir kaplan gibi atılıp onu yere serdim. Sonra da üstümdekileri çıkardım. İşte o anda beni izleyenlerin gözlerinin fal taşı gibi açılmış olması mümkündü. Çünkü üstümde çelik yelek yoktu. Mermiler bir çelik gibi sert olan kaslarıma çarpıp yere düşmüştü. Bir düşün yeğen, mermi işlemiyordu. 

Bir gün yolda yürürken bir adam bana çarptı. O anda yüksek hissetme duygularım bana onun bir yankesici olduğunu söyledi. Hemen bileğinden kavradım. Göz göze geldik. Arka cebinden sustalı çıkardı. Direkt kalbime sapladı. O da ne yeğen? Bıçak kırıldı. Yankesici şoka uğramıştı. Titremeye başladı. Ona bir tek Osmanlı tokadı vurdum. Yere yığıldı. Bayılmıştı. Ölçüsünü iyi ayarlamasaydım ölmesi söz konusu olabilirdi. Hedefim uyandığında onu yine dövmekti. Birden arkama aksakallı bir ihtiyar geldi. Elini omzuma koydu. Niyetimi anlamıştı. "Nalko, yapma yeğenim. Çelik gibi adamsın. Kaç canlı olduğunu bilememem mümkün. Yetimi bırak gitsin." dedi. Adımı nereden bildiğini anlamamış olmam söz konusuydu. "Adımı nereden biliyorsun ihtiyar" diye sorarken ortadan kayboldu. Ama sesini duyuyordum. "Yetimi bırak Nalko. Ben Adem. Mükafatını alacaksın. Akşam her şeyi öğreneceksin. Adem Amca'na dua et" diye diye gitmişti. 

Etraftaki esnaf kolonya getirdi. Ben de gidip büfeden gazoz aldım. Ayıldığında ona gazozu uzattım. Lıkır lıkır içti. Elimi öptü, özür diledi. Bir daha yankesicilik yapmayacağım, diye tövbe etti. Ona tutmuş üçlü kuponlarından birini verip evimin yolunu tuttum. 

Eve vardığımda bir güzel duş alıp köpüklü kahvemi yaptım. Bülteni açtığımda bir de ne göreyim? Müthiş bombam Çelikcan koşuyor. Aksakallı ihtiyar bana kripto banko vermişti. O da ne yeğenim. Adembey bomba bankom da koşuyordu. İhtiyarın sayesinde cebimi şişirdim. Tevziye çekini alıp ilk uçakla Bodrum'a gittim. Hissediyorum yeğen. Seninle de tevziye çekini almamız an meselesi. Peşimden gel. Gözlerinden öperim, şansın bol ola.  

Nalkapon Kocaeli Altılı Tahminleri

8.7.3.11

1.2 // 9

3.1.4.2.6

3.5.4.1.2.7

2 FRAZIER BANKO

1.12.9.13.4.3.10

117.6 TL