Murat Kaya 

Bugün Windsor'da çim yarışları var ve bu tür programlar para veriyor. Biz de buna odaklı bir kurguyla sonuç arayacağız. 

PLEASANT MAN: Bugüne kadar iki kere koştu. İlk koşusunda geçtiği atların çok başarılı olduğu söylenemez ama ikinci yarışında koştuğu rakipler grup atlarıydı. Orada beş at arasında beşinci olurken dört boy geride bitirdi. Antrenörü Roger Charlton da, jokeyi Jason Watson da İngiltere'de ilk 10'da gösterebileceğim isimler. Anneden kardeşi Japonya'da grup koşuyor. Fakat Pleasant Man'in bir Galileo temsilcisi olması onu daha kıymetli yapıyor. Zayıf grupta koşacak olan safkandan birincilik bekliyorum. 

WAR LEADER: Bugün bu safkanda beni çeken iki faktör var: Bunlardan ilki jokeyinin Adam Kirby olması. Çünkü erken bahis oranlarının favori atı olan Glasvegas'a kazandığı son koşusunda o binmişti. İkinci olarak ise İrlanda'da bundan daha iyi gruplarda katıldığı koşular. İngiltere'deki ilk çim koşusuna katılacak olan safkan, grubun uygunluğu ile yarış hayatının ilk birinciliğine ulaşmaya yakın duruyor. 

Bugün sürpriz yapabilecek bazı safkanlardan da söz açmak istiyorum: 

İlk ayaktaki 7 Papa's Girl, geçen senelerde çim pistte Grup 3 ve Listed koşmuş bir safkan. Bu sene kum pistte katıldığı yarışları bir yana bırakacak olursak çim pistte katılacağı mücadeleden sürpriz bir sonuçla ayrılabilir. 

Dördüncü ayakta start alan 1 Green Power ile 12 Company Mix'i ilgi çekici buluyorum. Green Power, Class 2 kazanmış, grup koşulara katılmış bir safkan. William Buick'in binmesi de ayrı bir özelliği. 

Beşinci ayakta koşacak olan 7 Rushmore, ikinci koşusunda class 2'ye katılmış bir safkan olmasının yanında hem Al Shaqab ekürisi adına koşması hem de Oisin Murphy'nin binmesiyle çok ilgimi çekiyor. 9 Shuv H'Penny King, ilk defa handikap koşacak. Bu durum İngiltere'de çok önemseniyor. Ayrıca ilk koşusu klas 3'te, sonraki ise class 2'de. Bugün gün içerisinde oranı da İngiltere'de epey düştü. Şu anda ikinci favori konumunda. 

Bugün dikkat edilmesi gereken başlıca jokeyler: Oisin Murphy, William Buick, James Doyle gibi duruyor. 

Murat Kaya Windsor At Yarışı Tahminleri

2.8.7.5.9
2 PLEASANT MAN
2.1.5.3.6.9
3.1.8.12.5
7.1.9.8.12
3 WAR LEADER // 9.13.4

37.5 TL // 150 TL

YERLİ YARIŞ TAHMİNLERİMİZE GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYINIZ.