Murat Kaya 

CATTURA// MAGIC WARRIOR: Doha'da Grup 2 kazanana Sir Artur Dayne'nin anneden kardeşi. Clive Cox ile Adam Kirby ikilisi bir arada ve gün içerisinde oran bakımından epey ilerleme kaydedip favori konumuna yükseldi. İlk koşusunda bu şekilde oran ilerlemesi kaydeden safkanların İngiltere'deki kazanma oranlarının epey yüksek olduğu bilinen bir gerçek. Ekürili koşacak olan Magic Warrior da ilerleyen dönemde Grup koşuya erken kaydı yapılmış bir safkan. İlk startında Ryan Moore deklaresi ile dikkat çekiyor.

DUKE OF MANTUA: Aidan O'Brien ve Ryan Moore ikilisinin dünya çapında harikalar yarattıkları hepinizce malum. Üç hafta önce Curragh'da ilk handikap sınavını veren safkan yakın ara bir üçüncülük elde etti. Bugünkü rakiplerinin de denk olduğunu düşünüyorum. 

HORTZADAR // MAKRAM: Hortzadar bu sezona Doncaster'da yüksek ikramiyeli bir handikap mücadeleyle iyi bir başlangıç yaptı. Geçen yıl da sert gruplarda iyi yarışları bulunmakla birlikte bu seviye koşularda birincilikleri de var. Günün dikkat çeken jokey-antrenör eşleşmelerinden birine de Makram sahip. Jason Watson ile Roher Charlton ikilisini buluşturan safkanın şimdiye kadarki yarışları da bu grubu geçebilecek kapasitede olduğunu gösteriyor.

RIOT: Qatar Racing Limited'ın bir safkanı olan Riot, 2019 yılında Oisin Murphy ile etkili yarışlar yapmış, daha sonra pistlerden epey uzak kalmış bir at. 2020 yılında tek koşu koşup 2021'de Chelmsford'da kum pistte üçüncü oldu. Bu üçüncülüğünde yarış içerisinde bazı sıkıntılar yaşamasa en azından ikinciliği garantiydi. Ayrıca yakın zamanda geçirdiği iğdiş operasyonunun da formuna çok olumlu yansıdığı da ortada. Yeniden çim piste döndüğü bu mücadeleden birincilikle ayrılması sürpriz olmayacaktır. 

Murat Kaya Newmarket At Yarışı Tahminleri

2.8 // 3.7.1
1.3.2.5
2.7.6.3.4.5
7.8.2.9.1
10 RIOT BANKO
6.1.2.4

48 TL // 120 TL