FEARLESS LADY: Maidenden 2000 metrede çıkan kısrak, bir sonraki koşusunu da aynı mesafede koştu ve derecesini geliştirerek ikinci oldu. O gün Real Patek'e geçildi di ki o da güçlü bir rakipti. Bozdağ Beyi ile ana baba bir kardeş olan safkan, dişi yarışlarında ve uzayan mesafelerde etkili sonuçlar almaya devam edebilecek form durumuna sahip olmasıyla günün alternatif teklerinden biridir. 

YENGEÇ: Tam üç ay ara verdikten sonra pistlere fırtına gibi dönen Yengeç, katıldığı üç yarıştan da birincilikle ayrıldı. Orjin olarak orta ve uzun mesafeye yatkın olan safkan, bunu da koştuğu yarışlarda sergilediği performansa yansıttı. Son koşusunda ağır kiloyla bundan daha iyi grubu geçen safkan, daha önce kazandığı mesafede bir kez daha birinciliğe yakın görünüyor.

BURGAS: Bu yıla çok iyi bir başlangıç yaparak katıldığı iki yarışı da kazanırken Açık 3 Tendürek galibiyetiyle Gazi'ye göz kırpan Burgas, orjin bakımından da çok dikkat çekici bir isim. Annesi Thisbe, Pyramos'la kardeşi ki o kısrak bir Açık 2, bir Açık 3, bir de Grup 2 galibi. Burgas'ın kısrak babası Yavuzstar'ın da Gazi şampiyonu olduğu düşünülür ve babası King David'in Grup 1 Jamaica Handicap Koşusu galibi olduğu da dikkate alınırsa Burgas'tan yana beklentiyi yüksek tutmakta bir sakınca yok. Ayrıca 1800 metre mesafeli her iki koşusunda da sonlarda rahat olan ve daha uzun mesafeyi de koşabileceğini gösteren Burgas'ın bu yılki ikinci ciddi sınavından da alnının akıyla çıkmasını bekliyorum. 

ARISAN: Değişik bir safkan. Bazen öyle yarışlar yapıyor ki bir önceki koşusuna baktığınızda anlamakta güçlü çekiyorsunuz. Son üç yarışı incelendiğinde de ne demek istediğim çok daha iyi anlaşılacaktır. Ancak ben bu durumun katıldığı koşulardaki tempoya bağlı olduğunu düşünüyorum. Eğer bir koşuda tempo çok yükselmezse mutlaka iyi yerde bitiriyor. Bu koşunun temposunun da çok yüksek olmayacağını düşündüğümden Arısan'ın yine iyi yarışlarından birini yapacağını düşünüyorum. Son koşusunda Mavra ile Berkalp'a ikinciliği potoda kaptırmıştı. Aynı performansı sergilerse bu grubu bu kez rahat geçecektir. 

Foto Finiş İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

1 FEARLESS LADY // 4.2
6.9.11 // 7.2.4.3
2 YENGEÇ BANKO
2.6.3.4
6.5.7.11.3
1.6.3.9.11

21 TL // 147 TL

2. ALTILI

Foto Finiş'in ikinci altılı şablonu 4. koşudan itibaren yazılmış olup yazarımızın dalgınlığına gelmiştir. 14.34

6.5.7.11.3
1.6.3.9.11
2 BURGAS BANKO
*
2.11.4.3.5.8.10
2 ARISAN // 6.8