28 Nisan Foto Finiş İstanbul Altılı Ganyan Tahminleri

  


KEŞİF TAY: Yarış hayatının ilk koşusuna gecikmeli başlayan Keşiftay, yarışın başlarında biraz sertlikte yapınca ön grupla arasında olan mesafeyi kapatmakta zorlandı. O gün viraja dokuzuncu giren tay, düzlükte dışarıya açılıp ataklarını sıklaştırsa da öndeki rakiplerinin de güçlü olmasından ötürü ancak üçüncülüğü elde edebildi. O gün gerçekleşen üç Şartlı 1 yarışın en iyi derecesinin çıktığı o mücadelede çıkardığı 1.07.96 diğer koşulardan birini kazanan Gülcem'in derecesinden iyiydi. Ayrıca aynı yarışta start alan Ufukbaba ile Akış'ın geçtiğimiz günlerde katıldıkları ilk yarışı kazandıkları da unutulmamalı. Bu kez 100 metre daha uzayan mesafeye ilaveten tayın kazandığı yarış tecrübesi de düşünülecek olursa ikinci yarışında maidenden çıkması beklenebilir.  

GÜLBABA: Uzun mesafe çim pistte ikişer kez Grup 1 Tarım ve Orman Bakanlığı, Açık 3 Süleyman Çelebi; birer defa G2 Anadolu Tarım İşletmesi, G3 Vali Koşusu gibi önemli mücadeleleri kazanan Altıncı His ile tam kardeş olan Gülbaba, formunu bulduktan sonra ilk kez çim pistte bu denli uzuna çıkıyor. Gruptaki safkanların şu ana kadar sergilemiş oldukları performansın Gülbaba'dan çok da iyi olmadığını, güç dengesi bakımından eşitlik olduğunu düşünüyorum. Akın Sözen idaresinde piste çıkacak olan safkan, bugün mesafe ve pist avantajını kullanarak rakiplerini mağlup edecektir. İdman pistinde Bütünay ile birlikte yaptığı çalışmada da ilgimi çekti. 

PREVEZE KOŞUSU: Preveze Koşusu gerçekten de nefesleri kesecek bir mücadeleye sahne olacağa benziyor. Geçtiğimiz yılın önde gelen iki yaşlı taylarından biri olan Anadolu Aslanı, ilk iki yarışındaki performansıyla kendisine hayran bırakan ancak ilgilileri tarafından aceleci bir tavırla Çaldıran'a kaydı yapılınca beklentinin çok altında kalan Fiero Mio, şimdiye dek kum pistte ortaya koydukları performansla umut vaat eden Mamba Forever, Regardless ve Uğurtay üçlüsü arasında geçecek olan kıran kırana bir mücadele şüphesiz ki birinciyi belirleyecektir. 

ENCANTADOR: Encantador, bugün ilk defa çim piste çıkıyor. Annesi Lucky Life, bir Halling Charge tayı. Yani hem Empire City hem de Oğlum Berat ile anneden kardeş. Bu da hem çimde hem de kumda uzun mesafe yarışlarında iyi koşacağına işaret ediyor ki kısrak babasının  Bin Ajwaad olması onu çime biraz daha yatkın yapıyor. Halis Karataş'la piste çıktığı ilk koşusunu kazanan, ikincisinde ise buradaki Overlord'a az farkla geçilen safkanın pistin çim olmasıyla rövanşı almaya yakın olduğunu düşünüyorum. 

MURAT KAYA'NIN ASCOT TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Foto Finiş İstanbul Altılı Ganyan Tahminleri

1. ALTILI

4 KEŞİFTAY // 6.7
1.4.7.9.5
2.6.1.4
8.9.3.6.7.1.2.4
5 GÜLBABA BANKO
1.6.7.2.4

56 TL // 168 TL

2. ALTILI

8.9.3.6.7.1.2.4
5 GÜLBABA BANKO
1.6.7.2.4
4.1.3.5
5 ENCANTADOR // 3
12.5.11.3.4.2

67.2 TL // 134.4 TL

NALKAPON DAYI'NIN İSTANBUL TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ. 

Yorum Gönder

2 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.
  1. Merhaba,Reklam izlemek istiyorum az da olsa katkim olsun diye ama her defasında aşağı yukarı ne kadar sürüklesem de reklam gelmiyor...
    Çooook çoook çoook teşekkür ederim hepinizin eline canına zihnine sağlık

    YanıtlaSil