Hasan Kurtuluş

KENANLI - KOCAOĞLAN

Kenanlı... İkincilik, ikincilik nereye kadar? Artık ortaya bir şeyler koymanın vakti geldi. Bugün Özcan kardeşimle koşacak olmasının da tesadüf olmadığını idman pistinde gösteriyor. Kocaoğlan da mesafesini buldu. Annesi tam bir uzuncuydu. Uzun mesafeli çim yarışını pek dikkate almıyorum. Kumda işler değişecektir. Bu grubun ondan daha uygun olduğunu söylememe de gerek yok. 

DUBAWI GRANDSON

Günün zor yarışlarından biri. Ama benim bankom da bu ayakta. Bir yanda King Jackson, Cameron, Uy Scuti, Charlieboy, diğer yanda Dubawi Grandson. Son iki koşusunda da sonlarda çetin bir mücadelenin içine girdi. Her ikisinde de çok istekli, azimliydi. Bugün rakiplerinin çoğunun uzun mesafe tecrübesi yok. Dubawi Grandson'ın hem form durumu çok iyi hem de bu yarışın gidişatı onun çok işine yarayacak gibi duruyor. Ben riski burada alacağım, sonuçlarına katlanacağım. 

ROCKY BOY - WILD OCEAN

Bu grupları rahat geçen bir at. Son koşusundaki rakipleri çok sertti. Buna rağmen dördüncülüğünü beğendim. Jokey değiştirmesi, Mustafa Çiçek kardeşimin binmesi de performansına çok olumlu yansıyacaktır. Wild Ocean, İstanbul'daki yarışlarından birini henüz yapmamış olabilir. Son yarışlarında dökülüyor izlenimi verebilir ama ben idman pistinde Mertcan Çelik kardeşimle yaptığı çalışmasında acayip bir gelişme gördüm. Orjin bakımından bu gruba fazla bir at. Bunu da zaten yarış hayatının başlarında göstermişti. Patlamaya hazır bomba. Kimin elinde kalırsa. 

AKSAKALLI - KING MAN GO

Neos, Aksakallı'yı önde rahat bırakırsa Aksakallı'nın bitirme ihtimali çok yüksek. Elbette bu ilk senaryo, King Man Go'nun da şansını arttırıyor. İkinci senaryo ise koşunun hızlı gitmesi. Bu durumda da Grayocean çok şanslı olur. Tabii ben Aksakallı'nın bu yarışa tempoyu vereceğini düşünüyorum. Neos, o topa girmeyecektir. Başta da dediğim gibi, bu açıdan bakılınca Aksakallı'yla King Man Go sonlarda kapışır. 

Hasan Kurtuluş İzmir Altılı Tahminleri

1. ALTILI

1.3.8
1.6.3.7.2
5.2 // 1.6
9.1.4.7.2
7 DUBAWI GRANDSON BANKO
3.9.6.5.4.2.10

73.5 TL // 147 TL

2. ALTILI

9.1.4.7.2
7 DUBAWI GRANDSON BANKO
3.9.6.5.4.2.10
1.5 // 4.6
6.3.4
5.8.1.3.10

73.5 TL // 147 TL