SİRİUS: İdman pistindeki görüntüsü çok dikkat çekisi olan Sirius'un fiziksel anlamda da kendini bulduğu görülüyor. İyi bir orjine sahip olan safkan son startında düzlüğe gerilerde çıkıp yaptığı sprintle üçüncülüğü kurtarmıştı ancak ben kısa mesafeli yarışlarda çok daha iyi neticeler almasını bekliyorum. Geçtiğimiz günlerde kardeşi Wild Ocean, kısa mesafede İzmir'de büyük bir sürprize imza atmıştı. Diğer kardeşi Seyyah da kısa mesafe yarışlarında daha iyi koşuyordu. Formunu bulduğunu düşündüğüm Sirius'tan bugün iyi bir yarış geleceğinden şüphe duymuyorum. 

KAYI OVASI: 200 gün ara vermiş olmasına rağmen hazırlıklarında yeterli düzeyde olduğunu gösteren safkanın bu ve benzer grupları daha önce zorlanmadan geçtiğine şahit olmuştuk. Mesafe bazlı ele alındığında 1.34 içinde bitirmiş olması da gruptaki birçok rakibinden onu ayırıyor. İyi bir geri dönüş yarışı yapıp kazanabilecek güce sahip. 

JACINDA: Verdiği ara sonrası Adana'da bir yarış görüp az farkla kaybeden kısrak o gün düşük tempoda seyreden mücadelenin sonlarında iç kulvardan yaptığı ataklarla ikinciliği kurtarmıştı. Bugün temponun biraz daha yüksek olmasını bekliyorum ve bunun da Jacinda'ya yarayacağını düşünüyorum. Oldukça kaliteli bir orjine sahip olan bu safkan, Karamazı gibi güçlü bir ekürinin ellerinde hazırlanıyor. Daimi jokeyi Müslüm Çelik idaresinde bugün de iyi yarışlarından birini yapıp kazanmasını bekliyorum. 

ROMANI KALİBRE: Geçtiğimiz yılın Sakarya Koşusu galibi Real Runner ve bu sezona çok iyi bir başlangıç yaparken yüksek potansiyel taşıdığını da gözler önüne seren Romanı Kalibre'nin anneden kardeşi Zillon hem açık yarış galibi hem de Grup 2 ikincisi. Grup, mesafe anlamında ele alındığında da Romanı Kalibre'nin diğer safkanlardan daha avantajlı olduğunu söylemek yerinde olur. İkide iki yaptığı jokeyi Özcan Yıldırım'ın tercihini Light Of Darkness'tan yana kullanmasının sebebinin ilerleyen dönemde gireceği grup koşular olduğunu düşünüyorum. Ahmet Çelik ile ilk defa buluşacak olan Romanı Kalibre, bugün üçte üç yapabileceği şartları bulmuş durumda. 

MURAT KAYA'NIN GENİŞ YORUMLU NEWMARKET TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ. 

Foto Finiş İstanbul Altılı Ganyan Tahminleri

1. ALTILI

5.6.4.7.10.11.3
9.2.1.3
7.10.9.4
2 KAYI OVASI // 7.3
7.9.8.10.1.2
9 JACINDA BANKO

47.04 TL // 141.12 TL

2. ALTILI

Dördüncü ayak 5//5 şeklinde yanlış yazılmıştı. 3 Real Runner olarak değiştirildi. 11.38

7.9.8.10.1.2
9 JACINDA BANKO
2.6.1.5.3
5 ROMANI KALİBRE // 3
10.8.7.2.4.9
1.6.4.2.3.7

75.6 TL // 151.2 TL

NALKAPON İSTANBUL ALTILI TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.