DEMİRPERDE: Bu tip mesafelerde ve bu tarz gruplarda daima ön planda değerlendirdiğim safkan, geçen yıl pistlere geç gelmiş, fakat bir açılıp bir açılmıştı. Peş peşe yaptığı iyi yarışları Cumhurbaşkanlığı Koşusu ile taçlandırıp ardından Dumlupınar'ı kazanan safkan, Grup 1 Kanuni Sultan Süleyman'da üçüncülük elde ederek sezonu kapattı. Akın Sözen'le çok iyi anlaşan Demirperde'nin düzenli idmanlarla ve dereceli işlerle hazırlandığı bu koşudan galibiyetle ayrılmasını bekliyorum. 

UĞURBEY // YAMANLARBEYİ: Adana'da katıldığı koşuda dişi rakibi Hafo'ya geçilen Uğurbey'in o gün kaybetmesinin tek yolu jokeyinin hatalı binmesiydi ki Kadir Tokaçoğlu da bunu en iyi şekilde başardı. Bu kez, daha önce bir defa binip kazanan Gökhan Kocakaya'ya teslim edilen Uğurbey'in temponun çok yüksek olmamasıyla birlikte koşunun en şanslı ismi olduğunu söyleyebiliriz. Yamanlarbeyi de ara sonrası yarışlarda sergilediği iyi performansla dikkat çeken bir safkan. Geçen yıl da bu yarışla pistlere dönmüş ve potoda kaybetmişti. Ayrıca o zaman verdiği ara bugünkünden çok fazlaydı. Bu kez daha hazır. Uyumlu jokeyiyle koşunun ikinci şanslı atıdır. 

LAETİTA: Şanssızlığını bir türlü kıramayan kısrak, katıldığı kısa vadeli ve grup yarışlarda da iyi koşmasına rağmen maidenden henüz çıkamadı. Son koşusunda da Halis Karataş'ın bindiği Laetita, Hard Of Hüsne gibi güçlü bir kısrağa geçildi. Ancak bugün o kadar iyi koşacağını düşündüğüm bir rakibi yok. Bununla birlikte son yaptığı 1200 metreyi 1.14 rahat işinde formunun artık kazanmasına yetecek kadar iyi olduğunu da gösteriyor. Böylesi bir grupta kendisini ikinci kez tercih eden şampiyon jokeyi Halis Karataş'la artık maidenden çıkmasını bekliyorum.

Foto Finiş İstanbul Altılı Tahminleri

2. ALTILI

6.4.5.3.1.2.9.7.12
7.9.6.14.19.18.21
2 DEMİRPERDE // 8.5
4.5.2.3.8
4.5
15 LAETITA BANKO

44.1 TL // 132.3 TL

NALKAPON DAYI'NIN İSTANBUL TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.