24 Nisan Foto Finiş Ankara Altılı Tahminleri

 

KARACAKURT: Karacakurt, üç yarış önce 1400 metre mesafede Ova Kartalı, Oğuzboylu, Bildenhan arkası dördüncü olurken kazanan atla arasında bir buçuk boy fark vardı. Ardından Urfa'da Açık 3 yarışta Megastar'a bir boy farkla geçildi. Daha sonra ise 1900 metre mesafede kısa vadeli yarışta ikinci oldu ki bence o gün mesafe bu safkan için çok uzundu ve ona rağmen iyi yerde bitirdi. Ahmet Çelik, Doğu'dan gelen hazır atları genellikle kimseye kaptırmıyor. Bu yüzden de ilk şansı ona vermekte fayda var. 

COMMITMENT: Yarış hayatına Ankara'da ikincilikle başlayan safkan, bir müddet aradan sonra Kocaeli'de yine bir ikincilikle pistlere dönmüştü. Ardından İstanbul sentetiğinde ve uzun mesafede denenen Commitment bekleneni veremeyince yeniden Ankara'ya getirildi. Bugünkü rakiplerinin şimdiye dek sergiledikleri performansa bakıldığında Commitment'tan daha iyi bir görüntü çizen yok. Ayrıca Commitment'ın sürekli olarak Ankara'da hazırlanıyor olması da Adana, İzmir gibi illerden gelen rakiplerine göre bir başka avantajı. Orjin olarak daha uzun mesafeler yatkın olan safkanın orta mesafeli bu koşuda aradığı galibiyete ulaşıp maidenden çıkmasını bekliyorum. 

GÖĞÜSGEREN: Yakın zamanda banko önerdiğimiz ama aranın etkisiyle düşündüğümüz koşuları yapamayan Göğüsgeren'in artık yeterli düzeye ulaştığını düşünüyorum. Tam 1 yıllık sıkıntılı bir dönem sonrası pistlere Şartlı 5 ile dönen ve o koşusunda 2000 metre mesafede Alberto'ya kaybeden, ardından vites arttırıp Kısa Vadeli mücadelede ve bu kez 2200 metre mesafede Victor Wolles ile Malones'in dibinde bitiren Göğüsgeren, daha önce 1500 metre mesafede Açık 3 ve 1400 metrede Grup 2 birincilikleri ile de ayrı bir güven veriyor. Bunun yanı sıra bahsettiğim mücadeleleri kazandığı jokeyi Gökhan Kocakaya ile koştuğu beş yarıştaki üç birincilik, bir ikincilik ve bir üçüncülüğü de dikkat çekiyor. En iyi anlaştığı jokeye geri dönen, ideal mesafede uygun rakipleri bulan safkan bu koşusunu kazanacaktır. 

ALDENİZ // BERATEFE: Birkaç gün önce favori olarak gireceği yarıştan silinen Aldeniz'in buraya getirilmesinin sebebinin hem mesafede denemek hem de daha yüksek ikramiyeye koşmak olduğunu düşünüyorum. Elbette o günkü jokeyi Özcan Yıldırım'ın bindiği Beratefe de bu tip mesafelerde oldukça başarılı bir isim. Uzunda koştuğu dört yarışın da başarılı olduğunu söyleyebiliriz ki bunlardan birini kazandı ve birinde de Grup 3 koşup dördüncü oldu. Bugünkü mücadele ikisi arasında geçmeye aday. 

TSARİGRAD // WANPİR: Tsarigrad son koşusuna favori olarak katılmasına rağmen bekleneni verememişti. Ancak ben bu safkanı çim pistte çok daha başarılı buluyorum. Ki bugün kumdan silinip çime gelmesini de buna bağlıyorum. Özyel, Döver, Bidanem gibi safkanların varlığı da tempoyu onun istediği ölçüde yükseleceği ihtimalini doğuruyor. Wanpir de grubun kalite isimlerinden biri olarak ön planda. Geçen seneki KV 18 Cevdet Karakaş üçüncülüğünden sonra özellikle tempolu yarışlarda sonlarda yaptığı etkili sprintle daha çok dikkat çekmeye başlamıştı. Bu yıla kum yarışıyla başlayıp ardından çimde Gökyüzü gibi güçlü bir ata bir boyla geçilirken Yetimahmet, Gustav, Özbilden gibi rakiplerini mağlup etti. Geçen yıl İstanbul'da kazandığı koşularda bu tip grupları geçmeyi başaran safkanın bugün de çok iddialı olacağını söyleyebilirim. Yeter ki tempo biraz yükselsin.

Foto Finiş Ankara Altılı Tahminleri

2.1.5.3.7.6
2.1.7.3.5
3 COMMITMENT BANKO
1 GÖĞÜSGEREN // 2
3.1 // 4.7
7.9.
14.4.5.2.11.6

33.6 TL // 134.4 TL

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski