ŞARTLI 1: Bugünkü Şartlı 1'de dikkatimi çeken üç safkan var: Hamaset, Ascot, Mia Dora. Bunlardan Hamaset hem Hasafet'le hem de Hasanet'le anneden kardeş. Ascot'un annesi Alaz ise Adonise ile anneden kardeş. Ayrıca Alaz'ın kısa vedeli ve grup koşularda çok başarılı performansları var. Son olarak ise Mia Dora'ya değineceğim. Bu safkanın anneden kardeşi olan Spencer, kısa mesafeli kum pist koşularında dört kez koştu ve bugüne dek katıldığı yarışlarda geçilmedi. Mia Dora'nın bir Torok temsilcisi olması ve anne hattında çim pistte çok başarılı safkanların yer alması onu da bugün ön plana çıkartıyor. 

SKYLINE: Geçtiğimiz sezonda çok göz önünde olmayan safkanın bu yıl katıldığı ikinci mücadele Açık 3 Tendürek Koşusu'ydu. O koşuda çok üst düzey atlar olmasa da Burgas gibi umut vaat eden bir rakibinin hemen gerisinde ikinci olurken en yakın rakibine 7 boy fark yapmıştı. Cagner, Mandalorian, Castle Rising, Tron gibi o gün geçtiği rakipler ise bugün karşılaşacaklarına oranla daha güçlü isimlerdi. Uğur Temur cezalı olduğundan, şimdiye dek tek birinciliğini elde ettiği ve iki kez piste çıktığı Hışman Çizik ile start alacak olan safkanın bugün koşuyu birincilikle tamamlamasını bekliyorum. 

THE DERWISH // HAKİMŞAH: Grubun kalite ismi The Derwish, Şubat ayında benzer bir grubu geçtikten sonra Kısa Vadeli 9 mücadelede bir üst seviye rakiplerinin arasında etkisiz kaldı. Ancak bunun başlıca sebebi önde sert tempoda götüren iki rakibinin olmasıydı. Öne yakın koştuğu yarışlarda daha başarılı olan The Derwish, o gün geride beklemiş ve koşuya dahil olamamıştı. Bugün ise Miche Macho Man ile Lua Lua var ama her ikisinin de önde gitme hususunda çok istekli olacağını sanmıyorum. Biri liderliği alsa bile tempoyu çok fazla yükseltemeyecek, yükseltse dahi yarışın sonlarını göremeyecektir. Bu yüzden The Derwish'in öne çıkıp beyaz bayrak ayna yapma ihtimali fazla duruyor. Hakimşah ise geçtiğimiz sezonda handikap mücadelelerde başarı sağlamış bir isim. Eğer bugünkü koşuda tempo biraz yükselecek olursa ilk devreye girecek safkan o olacaktır. 

Foto Finiş Ankara At Yarışı Tahminleri

1.2.3.6.5
5.1.8
2.1.4.5.6.7.3
1 SKYLINE BANKO
5.4 // 3.6
6.4.7.8.1

73.5 TL // 147 TL

NALKAPON DAYI'NIN ANKARA ALTILI TAHMİNLERİNİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.