27 Nisan Foto Finiş Ankara At Yarışı Tahminleri

 

KERVANTAY//TAŞAN: Son dönemde muazzam bir form yakalayan ve çok rahat kazandığı yarışlarla dikkat çeken Kervantay, bu koşu için yapmış olduğu çalışmasında da çok iyi durumda görünüyordu. Pist ve mesafe ayırt etmeyen safkanın bugün bir kez daha potoyu önde geçebilecek kadar iyi durumda olduğu aşikar. Taşan ise henüz üç kez piste çıkmış bir safkan ancak orjin bakımından umut vaat eden bir yanı var. Kamus ile anneden kardeş olan Taşan'ın sergilediği son uzun mesafe performansı dikkat çekiciydi. Jokeyi Tolga Yıldız'ın bugün tek yarış için Ankara'ya gelmesi de bir başka detay. Çünkü 54 kg koşacak olan bu safkana ekürinin son dönem koşan neredeyse bütün atlarına binen Ahmet Çelik de binebilirdi. 

GÜLÜM OSMAN: Geçtiğimiz sezonun flaş taylarından biri olan Gülüm Osman, dördüncü farklı jokeyi ile piste çıkacak. Bu kez son yıllarda Gazi'ye ambargo koyan Ahmet Çelik'in tercih edilmiş olması Gazi hedefi bulunan bu safkanın ilgilileri tarafından yapılmış kritik bir hamle. Çünkü Gülüm Osman, uzun mesafelere çok daha yatkın olmasına rağmen henüz 1800 üzeri koşmadı ki Sakarya Koşusu'nda Özcan Yıldırım'ın çok iyi bindiği söylenemez. Mart ayından bu yana Adana ve Ankara'da gerçekleştirdiği idmanlarla formunu yükselten safkanın kısa mesafeli bu koşuda nefes yönünden pek etkileneceğini sanmıyorum. 

BALANCE // SAYRA KIZIM: Koşuya tempo verdiği mücadelelerde üstün performans sergileyen Balance, bugün son dönemin formda jokeylerinden Mehmet Akyavuz ile start alacak. İdeal mesafesinde uygun rakipler arasında koşacak olan kısraktan beyaz bayrak ayna yarışı gelebilir. Sayra Kızım, kum piste çıktıktan sonra farklılaşacağını söylediğimiz ve bu öngörümüzü haklı çıkarmış bir kısrak. Üç ay ara verdikten sonra katıldığı koşuda iyi grubu gerisinde bırakan safkan, uzayan mesafelerde de etkili olduğunu göstermişti. Bugün de iyi yarışlarından birini yaparak Balance'ın en ciddi rakibi olacaktır. 

Bugünkü Ankara yarış programında benim açımdan ilk iki ayak ve son ayak ikramiyeyi kıpırdatabilecek yarışlar gibi görünüyor. Diğer üç ayağın da nasıl sonuçlanacağı büyük ölçüde belli. Bu yüzden bu üç ayakta sürpriz aramayı uygun buldum. Herkese bol şans diliyorum. 

Foto Finiş Ankara At Yarışı Tahminleri

2.1.6.5.3
1.6.2.3.5
1.6 // 2.7
2 GÜLÜM OSMAN BANKO
2.1 // 5
6.1.8.2.5.3.9.7

56 TL // 140 TL

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.