FEARLESS ACTION: Uzun zamandır start almıyor olsa da ara sonrası yarışları çok iyi yaptığını geçen sene göstermişti. Zaten özellikle büyük ekürilerin hazırladığı kalite atların bu tip geri dönüşlerde nefes sorunu yaşamadığını daha önce defalarca gördük. Koştuğu son yarışlarda sürekli uzun mesafeyi tercih etmiş olsa da Grup 1 Karayel ve Çaldıran ikinciliklerinde kısa orta mesafeye de yatkın olduğunu gösteren Fearless Action'ın kariyerinin ilk koşusunda birlikte olduğu jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde katılacağı bu mücadeleden birincilikle ayrılmasını bekliyorum. 

BLINDING LIGHT: Kariyerine geçen yıl Ankara'da kazanarak başlayan Blinding Light, buna benzer gruplardaki başarılı koşularının ardından sezonu kapatmıştı. Yaklaşık olarak beş aydır start almayan safkan, Şubat ayından bu yana sürdürdüğü çalışmalarında gerçekleştirdiği kısa uzun işlerle yeterince hazır olduğunu gösteren dereceler çıkartıyor. Ahmet Çelik idaresinde katılacağı bu ilk mücadelede koşunun en şanslı ismi olarak görüyorum. 

Son kazandığı yarışlar birlikte kısa orta mesafeli koşularda mesafe ayrımı yapmaksızın ne kadar başarılı olacağını gösteren 1 Zea Biddy, geçen sene çim koşularında bu tip rakiplerle dişe diş mücadele eden 7 Last Hope ve ilk kez çıkacağı çim pistte farklı koşmasını beklediğim 5 Big Romance da ihmale gelmeyecek isimler. 

ANKARA AT YARIŞI İSTATİSTİKLERİ

GÜVENDİK//TUNCER: Geçen yıl, Ankara ve İstanbul çiminde katıldığı koşuların aradından dört ay ara veren ve daha sonra geri dönüş yapıp biri Grup 3 olmak üzere iki koşu kazanan Güvendik, sergilediği son performansla bu koşunun favorisi olmayı da hak etti. Tuncer, bugüne dek kum pistte çok başarılı bir performans sergilemiş olsa da yarış hayatının başlarında çimde de etkili sonuçlar almıştı. Son dönemde yükselen bir form grafiğine sahip olan safkan, eğer startta kalmazsa buradan da birincilik çıkartabilecek güçte. 

Katıldığı grup ve açık yarışlarda ortaya koyduğu görüntüyle ve bugün koşunun kilo bakımından en avantajlı ismi olmasıyla 6 Fırat Baba, yarışın temposunun istediği gibi olması halinde günün sürprizini gerçekleştirmeye adaydır. Uzun ara sonrası iyi grupta katıldığı yarışta elde ettiği ikincilikle dikkatleri üzerine çeken 4 Bozkara da ihmale gelmez. 

ANKARA AT YARIŞI GALOPLARI

ALBERTO//TRİLYA: Günün en zorlu mücadelelerinden birinin beşinci ayak olduğu söylenebilir. Safkanların potansiyel bakımından birbirlerinden farkı olmadığı gibi, koşunun temposunu önceden kestirmek de zor. Biz burada koşan safkanların son dönem formları üzerinden giderek bir değerlendirmede bulunursak Alberto ile Trilya'nın rakiplerine oranla daha şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Düşük bütçeli kurgularda bu iki safkanı yeterli görüyorum. 

Ancak 4 Mourinho'nun kafaya çıkıp kendi temposunu vermesi, 3 Babaoktay'ın iyi yarışlarından birini yapması gibi farklı senaryolar da mevcut. Bu yüzden geniş oyunlarda kapatmak çok mantıklı olacaktır. 

MURAT KAYA'NIN CAZİP BANKOLU NEWMARKET TAHMİNLERİ SİZLERİ BEKLİYOR

Foto Finiş Ankara Altılı Ganyan Tahminleri

9.8.6.4.5.2
3 FEARLESS ACTION BANKO
2.1.7.5
2.1 // 6.4
1.2 // 4.3
4.7.6.3.10.5

40.32 TL // 161.28 TL

ALTILI GANYAN İKRAMİYE 947 TL VERMİŞTİR